banner493

Tel-Sen tepkili

Soysan, hükümetin Türkcell’e fiber optik hat çekmesi için imtiyaz tanındığını savunarak, bunu engellemek için tüm yasal haklarını kullanacaklarını söyledi

Tel-Sen tepkili
banner432
Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (TEL-SEN) Yönetim Kurulu Başkanı Tamay Soysan, Telekomünikasyon Dairesi’nin verdiği hizmetlere göz dikildiğini savunarak, haberleşmede tekelleşmenin önünü açacak uygulamaların hayata geçirilmeye çalışıldığını ileri sürdü.
TEL-SEN adına yazılı bir açıklama yapan Soysan, hükümetin Kuzey Kıbrıs Türkcell’e fiber optik hat çekmesi için imtiyaz tanındığını savunarak, bunu engellemek için tüm yasal haklarını kullanacaklarını söyledi.
“Bizim sorunumuz KKTURKCELL’le değil. Bizim sorunumuz KKTURKCELL’in Telekomünikasyon Dairesi’nin verdiği hizmetlere göz dikmesi, daireyi ortadan kaldıracak taleplerde bulunmasıyla ilgilidir” diyen Tamay Soysan şunları ekledi:
“KKTURKCELL iddia edildiği gibi, fiber kablo döşemeyi baz istasyonlarını güçlendirmek için istiyorsa bunun için boşuna para ve zaman harcamasın. Telekomünikasyon Dairemizin fiber altyapısını kullanarak bunu rahatlıkla yapabilir. Tabi niyet sadece buysa... Ancak bize göre niyet bu değildir...”

“Dairenin yenilenme çalışmaları devam ediyor....”
Açıklamasında, Telekomünikasyon Dairesi’nin durumunu da değerlendiren ve daireye uzun yıllar yatırım yapılmadığını savuna Soysan, “Daire halka verdiği hizmette geri kalmıştır. Ancak Elektronik Haberleşme Yasası’nın hayata geçmesinden sonra yatırımlar kaçınılmaz olmuştur. Son dönemde az da olsa yatırımlar yapılmaya başlandı. Dairenin kendini yenileme ve hizmet kalitesini artırma çalışmaları süratle devam etmektedir. Halkımız bundan en kısa sürede faydalanmaya başlayacaktır” ifadesini kullandı.

“Ucuz, kaliteli, çağdaş hizmet...”
Açıklamasında Elektronik Haberleşme Yasası’nın Meclisteki hazırlık çalışmalarına da değinen ve süreçle ilgili bilgi veren Tamay Soysan, “Bu yasayla amaçlanan Telekomünikasyon Dairesi’nin geleceğini kurtarmak, dairenin kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak, halka ucuz, kaliteli çağdaş hizmetin götürülmesinin önünü açmaktı” dedi. 
Yazılı açıklamasında Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın Telekomünikasyon Dairesi’nin gelirlerinin bir kısmının yatırıma dönebilmesi için önerge hazırladığını da savunan Soysan, “Sendikamızın ilk adımda uygun gördüğü ve desteklediği bu önergenin hükümet tarafından da desteklenmesi gerek” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Azem sözüdemir
Azem sözüdemir - 7 ay Önce

Sizin devamlı okurunuzum. Yazarken durdugunuz yer çok etkileyici. Bu yapilabi lse çok şey değişir ,hala da değişebilir... Teşekkür ederim herhangi bir cilalama ya gerek görmeden duygularınızı paylaştığımız için...

Turkish power
Turkish power - 7 ay Önce

Şaz çaldın 1974 den beri şimdi de oyna biraza dondu

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460