Teneke çaldılar

KTOEÖS, yasa dışı usulsüz görevlendirme ve atamalarla ilgili protesto düzenledi

Teneke çaldılar
Doğuş Özokutan ÇİFTÇİOĞLU 
Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) “Yapılan Yasadışı, Usulsüz Görevlendirme ve Atamalarla” ilgili Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı önünde “Teneke Çalma Eylemi” yaptı.
KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel eylemde yaptığı konuşmada, tenekenin Kıbrıs Türk toplumunda iyi bir iletişim aracı olduğunu söyledi.
“Yolsuzluğun, yüzsüzlüğün, yasa dışılığın artık sıradan hale geldiğini” savunan Gökçebel, “Bizim hazmedemediğimiz Eğitim Bakanlığı, Kamu Hizmetleri Komisyonu, Sayıştay Başkanlığı gibi kurumların, bu ülkede adaleti, ahlakı, etiği savunması gereken kurumların usulsüzlük, haksızlık ve kişiye göre atama yapmasıdır” dedi.
“Eğitim Bakanlığı’nın talebiyle KHK sırf eski Cumhurbaşkanının torunudur, Sayıştay Başkanının kızıdır diye atama yaptı” diyen Gökçebel verdikleri mücadele sonucu bu konuda geri adım atıldığını anlattı.
“Bu konuda KHK’nın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya bilgilendirme yaptığını” belirterek bunu paylaşmak istediğini kaydeden Gökçebel, 2 bin 840 kişilik öğretmen kadrosundan fiili olarak 2 bin kişinin görev yaptığını söyledi ve bu durumun eğitim sistemine zarar verdiğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 09:39

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460