banner564
banner556

Töre: Federal çözüm imkansız

Maltepe Belediye Başkanı Kılıç, KKTC’nin izolasyonlar ve ambargolardan arınmış bir ülke olmasını temenni etti

Töre: Federal çözüm imkansız

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Kabulde konuşan Ali Kılıç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti Belediyeleri arasında kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde iş birliğinin arzulandığını kaydetti. 
Açıklamaya göre, Kılıç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) izolasyonlar ve ambargolardan arınmış bir ülke olmasını temenni ederken, ileriki günlerde Maltepe Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin açılışının yapılacağını ve KKTC’den de katılımların olmasını arzuladıklarını belirtti.
 Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre konuşmasında Kıbrıs Türk Halkı olarak, Türk Milleti’nin parçası olduğunu vurgularken, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Belediyeleri’nin kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde işbirliği içinde olunmasının memnuniyet yaratacağını ifade etti.
Federal çözümün artık mümkün olmadığını belirten Zorlu Töre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türk Halkı’nın Mutlu Barış Harekatı’ndan bugünlere kadar Anavatan Türkiye’nin desteği ile geldiğini vurguladı ve dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan’ı da rahmetle andığını ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Bir geberemedin gitti beee.

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473