Tüp gaz'ın ardından ekmeğe de zam geldi

ÇIRALI: 50 KURUŞ, DEĞİL 1 TL ZAM OLMALIYDI

Tüp gaz'ın ardından ekmeğe de zam geldi

Tepkilere neden olan tüpgaz zammından sonra şimdide ekmek dahil olmak üzere tüm unlu mamüllere zam geldi.

Fırıncılar Birliği adına açıklamalarda bulunan Ömer Çıralı, ”diğer ekmek türleri ve unlu mamullerde yapılan artış, somun ekmekten daha yüksek” dedi.

Ekmeğe iki yıldır zam yapılmadığını ifade eden Çıralı, ortalama 50 kuruş civarında bir artış yapıldığını kaydederek, “ Aslında bu rakam da fırıncıyı kurtarmıyor. Fırıncı, mümkün olduğunca minimum bir düzeyde zam yaptı. Normalde, artışları dikkate aldığımızda en az 1 TL zam yapılması gerekiyordu” dedi.

Tüm fırınların, fiyat belirleme konusunda serbest olduğunu belirten Çıralı, “Eskiden Fırıncılar Birliği karar alırdı, fırınlar da bu karara uyardı. Ama artık bu söz konusu değil. Serbest rekabet koşulları çerçevesinde fırıncılar, kendi fiyat politikalarını belirliyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 16:25

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
Xyz
Xyz - 2 hafta Önce

Ne oldu 13. Maaş yetmedi mi secimlerden önce atıp tutuyordun mangalda kul birakmiyordun TC ye saydiriyordun hint felsefelerinden ucuyordun gercekler acitiyor mu miyik miyik miyaklamaya baslamissin saygideger yurttas

Vatandas
Vatandas - 2 hafta Önce

Eee her seyi cikardiniz maaşlara da zam yapın artık bazı iş veren asgarî ücretin altında çalışan var var bakan yok denetleyen yok iş veren karli yeter artik hükümet baksin arik ceza versin

SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460