Tutuklu sayısı 5 oldu

Vatandaş yapılacağına dair vaatlerle kandırılan ancak eline sahte belgeler tutuşturulan Ali Kılıç’ın ihbarı üzerine başlatılan soruşturma genişledi

Tutuklu sayısı 5 oldu

 Hüseyin ÇİÇEK

   İnternet aracılığı ile tanıştığı Ahmet Türker’in ‘seni vatandaş yapacağız’ vaadi üzerine KKTC’ye gelen ve para karşılığında KKTC kimlik kartı ile Kıbrıs Cumhuriyeti Doğum Belgesi alan Ali Kılıç’ın polise yaptığı ihbar üzerine başlatılan soruşturmada tutuklu sayısı 5’e çıktı. 
   İtirafçı olsa da suça karıştığı gerekçesiyle tutuklu bulunan Ali Kılıç, sahte belgeler hazırlayan Ahmet Türker, Muhammet Mavideniz’in ardından Mehmet Mavideniz ile Ali Mavideniz’de yakalandı. Zanlılar dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkarıldı. 

Sahte belgeleri polise teslim etti

   Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Erman Sennaroğlu, 10 Ekim 2018 tarihinde, Adli Şube’ye gelen zanlı Ali Kılıç’ın, üzerinde kendi resimleri olan ancak Muhammet Mavideniz ait KKTC kimlik kartı, Kıbrıs Cumhuriyeti için verilen doğum belgesi ve benzeri bazı belgeleri polise teslim ettiğini ve kandırıldığını söylediğini aktardı. 
   Zanlı Ali Kılıç’ın ifade verdiğini söyleyen polis, internette tanıştığı Ahmet Türker isimli şahsın kendisini KKTC vatandaşı yapacağına dair vaat verdiğini anlattığını söyledi. 
    Zanlının kandırıldığı için KKTC’ye geldiğini, Türker ile buluştuğunu ve ona para verdikten sonra Muhammet Mavideniz ait KKTC kimlik kartı, Kıbrıs Cumhuriyeti için verilen doğum belgesi ve benzeri bazı belgeleri aldığını itiraf ettiğini söyleyen polis,  zanlı Ahmet Türker ile zanlı Muhammet Mavideniz’in tespit edilerek gözaltına alındığını anlattı.
    Zanlıların mahkemeye çıkarılarak haklarında bir gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, mesele ile ilgili Mehmet Mavideniz ve Ali Mavideniz’in de önceki gün tutuklandığını aktardı. 
Polis, mahkemeden soruşturma maksatlı süre talep etti. Mahkeme zanlıların üç gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER