banner493

Ulaşımda işler  yoluna giriyor

Atakan, “5 yol projesinin 3’ünün ihalesi ilerleyen günlerde bağlanacak, Ercan-Trabzon uçuşları 2020 yazında başlayacak” dedi

Ulaşımda işler  yoluna giriyor
banner432

 Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yarım kalmış 5 yol projesinin 3’ünün ihalesinin önümüzdeki günlerde bağlanacağını; Ercan-Trabzon uçak seferlerinin de gelecek yıl yaz mevsimi başında başlayacağını söyledi.

Atakan, Ankara’da önceki gün mevkidaşı Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’la görüşmesinin ardından BRT’ye yaptığı açıklamada, ele aldıkları konularla ilgili bilgi verdi.
Ara emirleri nedeniyle yol projelerinde yaşanan bütün sıkıntıları hemen hemen kaldırdıklarını belirten Atakan, yarım kalmış yolların bir an önce projelendirilerek ilerlemesi için çok yararlı görüşme yaptıklarını söyledi.
Bakan Atakan, şu anda yarım kalmış görünen 5 projenin 3’ünün ilerleyen günler itibariyle hemen bağlanabileceğini, kalan 2‘siyle ilgili olarak da süratle ihale sürecinin tekrar hayata geçirilerek yarım kalan atıl durumda olan projelerin hayata geçirilmeye başlanacağını aktardı.
Sivil havacılık bağlamında, Türkiye’de sürdürülen renovasyon yapılanmasının içerisine Ercan smart yapısının da dahil edilmesi konusunda mutabakata vardıklarını belirten Bakan Atakan, buna paralel olarak Ercan Havalimanı’nın halen süren terminal inşaatıyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.
Bakan Atakan şöyle devam etti:
“Buna paralel olarak özellikle sonbahar ve kış döneminde ülkemize yapılacak uçuşların frekanslarında nasıl bir artırım yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunduk. 2020’nin başıyla beraber uçak sıkıntısı yönündeki sıkıntıların çözülebileceği ve frekans artırımlarının 2019 sonu 2020 başı itibariyle hayata geçileceği bilgisini aldık. Bir müjdede uzuz bir süredir bu konuda beklenti içinde olan Karadeniz kökenli vatandaşlarımızın hoşuna gidecek müjde oldu. Ercan – Trabzon uçuşlarının 2020 yılı bahar ayları sonu yaz başı itibariyle hayata geçirileceği bilgisini aldık. ”
Kamuoyu ile paylaşılan Ada Kart uygulaması hakkında da bilgi veren Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, bu sistemin elektronik ücretlendirme ve denetim sistemini içerdiğini, bütün toplu taşıma araçlarını hatta birçok uygulamayı içinde entegre edilebilecek, ulaşılabilecek ve merkezi bir kontrol imkanı veren bir yapı olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460