banner493

Yağdır Mevlam su

banner514

Çiftçiyi, hayvancıyı ve ülkedeki birçok kesimi can damarından vuran kuraklık nedeniyle Bafra’da yağmur duası yapıldı

Yağdır Mevlam su
banner432

Ocak ayı sonuna gelinmesine rağmen çok az yağış alan KKTC’de, başta tarım olmak üzere birçok alanın olumsuz etkilenmesi nedeniyle Bafra Köyü yakınlarında yağmur duasına çıkıldı.

Din İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün saat 10.00- 12.00 arasında Bafra Köyü Meralar Bölgesinde gerçekleşen ve Din İşleri Başkanlığı İskele Temsilcisi Fahrettin Öğdü’nün organize ettiği Yağmur Duası etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçiliği, Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Durmuş’un konuşmasıyla başlayan Yağmur Duası Etkinliğinde vatandaşların, ellerini semaya açarak rahmetini esirgememesi, tarım, hayvancılık ve hayatın diğer alanlarında akışın normal seyredebilmesi için Yüce Allah’tan yağış vermesini istediği belirtilen açıklamada, etkinliğin sonunda bu amaçla kesilen ve yemek yapılan kurbanın etinin, duaya katılanlara ikram edildiği kaydedildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi:

“Hem Peygamberimiz hem de onun Raşid halîfelerinin kuraklık zamanında yaptıkları yağmur duası, günümüzde de Müslümanlarca Allah'ın (c.c) yağmur yağdırması için bölge halkının topluca dua etmeleri şeklinde gerçekleşiyor.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2014, 02:02
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472