banner564
banner622

Yemininize  sadık kalın

Girne’de vatandaşlarla bir araya gelen Tatar, hükümetin bir an önce kurulması gerektiğini söyledi ve milletvekillerine çağrıda bulundu:

Yemininize  sadık kalın
banner598

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, halkın her zaman içinde olmaya devam edeceğini belirterek, önemli olanın ülkenin iyiye gitmesi olduğunu, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkilerin yakınlaştığını ve Türk dünyasından güzel mesajlar geldiğini belirtti.
Tatar, “Rum tarafına verilen mesajlar ve Maraş’ın açılımı, istikrar ve geleceğe umutla bakabilme ve insanlarımızın özgüveni... Biz bunları söylemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Girne’de dün vatandaşlarla bir araya gelen Tatar, en yakın bir tarihte hükümetin kurulması gerektiğine dikkat çekerek, “Eğer milletvekilleri ülkemizi düşünüyorlarsa, ülkeye hizmeti esas olarak kendi görevleri kabul ediyorlarsa, verdikleri yemine bağlı olarak, hele bu günlerde bu meselenin daha fazla uzamaması gerekiyor” dedi.

“Erhürman’ın açıklaması anlamsız”
Cumhurbaşkanı Tatar, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın önceki akşamki açıklamasında “üç gün daha uzattım” demesinin bir anlamı olmadığını ve bir an önce hükümetin kurulması gerektiğini vurguladı. Meclis’te bütçenin beklediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, bütçe geçmeden ülkenin yönetilemediğini kaydetti.
Cumhurbaşkanı Tatar sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye ile ilişkiler, Kıbrıs konusundaki gelişmeler, yakın tarihte yabancı misyonların gelip gitmesi gibi konuları hükümet kanalı ile istişare ederek Cumhurbaşkanlığı makamında yönetmek en doğrusudur. Dolayısıyla bir an önce hükümetin kurulması ve hizmetlerin devamı için herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor.”
Cumhurbaşkanı Tatar, “Her zaman memlekete hizmet, birlik ve beraberlik içinde gücümüzü muhafaza edebilmek ve ülkeye güzel hizmetler sunmak hepimizin görevi ve beklentisidir” diyerek konuşmasını tamamladı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilmi yavuz
Hilmi yavuz - 3 yıl Önce

Meclisi dagitmak gerekir.Bedavadan maas olmaz

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473