banner493

Yollar yenileniyor

Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin çeşitli noktalarında bakım-onarım çalışmalarının başlatıldığını bildirdi

Yollar yenileniyor
banner432

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Dairesi ve ilgili yerel yönetimler işbirliğinde, KKTC karayollarında bakım onarım seferberliği başlatıldığını bildirdi.
Özellikle kış mevsiminde yağışlar nedeniyle yollarda meydana gelen aşınma ve bozulmaların tamir edilmesi için belediyelerle işbirliğine gidilerek ülkenin çeşitli noktalarında bakım-onarım çalışmaları başlatıldığı kaydedildi.  
Bu çerçevede, geçtiğimiz ay başlatılan Güvercinlik-Çayönü yolunun bakım ve onarım çalışması ay sonuna kadar tamamlanacağı duyuruldu. Trafik güvenliği açısından güzergah üzerinde yol güvenliği açısından tehlike arz eden noktaların tamir edildiği bildirildi.
Güvercinlik-Çayönü yolunun bakım ve onarımının 2018 yılında projelendirildiği ve projenin uygulanmasına Bakan Ünal Üstel’in göreve gelmesi ile birlikte verdiği direktif sonrası başlandığı açıklandı.  

banner499
Buna ek olarak Lefkoşa-Girne Anayolunun Boğazköy kavşağı ile St. Hilarion kavşağı arasındaki kısımda meydana gelen çökmelerin, Karayolları Dairesi tarafından ihale edilen proje ile tamir edildiği de kaydedildi. Lefkoşa-Girne istikametindeki onarım çalışmaları geçtiğimiz hafta bitirilirken, Girne-Lefkoşa istikametindeki çalışmalarınsa önümüzdeki hafta içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği ifade edildi.  

Orta kaldırım ve kavşak temizliği 
Ekiplerin, çökmelerin tamiratını tamamladıktan sonra Lefkoşa-Girne Anayolunun ivedi onarım gerektiren noktalarına da müdahale edeceği bildirildi. Yolun Boğazköy kavşağı ile Gönyeli Çemberi arasında kalan bölümde devam eden orta refüj beton otokorkuluk çalışmalarının da sonuna açıklandı.   
Diğer yandan Temmuz 2020’de başlayan Girne Batı Çevreyolu I. Etap yapım çalışmalarının da sonuna gelindiği vurgulandı. Trafiği bir nebze olsun rahatlatacak olan Girne Batı Çevreyolu I. Etabın ardından, Girne Batı Çevreyolunun tümüyle tamamlanması için bakanlık çalışmalarının hız kazanacağı duyuruldu. 
 Ayrıca Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde bulunan orta refüj ve kavşaklarda ot temizliği yapıldığı, yolun temizliği ile ilgili geçtiğimiz ayın ortasında yapılan toplantıda, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili belediyelerin, Bakan Üstel’in teklifi üzerine işbirliğine gitme kararı aldığı ifade edildi. Bu çerçevede Değirmenlik, Paşaköy, İnönü, Akdoğan, Geçitkale ve Gazimağusa belediyelerinin, Lefkoşa-Gazimağusa yolunun kendi belediye sınırları içerisinde kalan bölümlerinde orta refüj ve kavşak temizliği gerçekleştirdiği bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 11:35

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Bu fotoğraf hangi yüzyıldan kalmadır? Böyle yol yapacaksanız hiç yapmayın!

Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Dont worry toki ile karayolları yapar 2 aya

SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460