banner564

Sağlıkta yeni kriz

Sağlık çalışanları yarından itibaren ek mesaiye kalmayacak

Sağlıkta yeni kriz
banner598

Ek mesaileri ücretlerini alamayan sağlık çalışanlarının yarından itibaren ek mesaiye kalmayacağı açıklandı.
5 sendika askıya aldıkları “ek mesaiye kalmama” eylemini yarından itibaren yürürlüğe koyacağını, ek mesailerin ödenmemesini Sağlık ve Maliye bakanlıklarına siyah çelenk koyarak protesto edeceğini duyurdu.
Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN) Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası (KTHES) KKTC Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ) ve Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası ( TIP-İŞ) ortak açıklama yaptı.
5 sendika adına yapılan yazılı açıklamada, askıya alınan “Ek Mesaiye Kalmama Eylemi”nin yarın sabah 07.00’den itibaren yürürlüğe konacağını, yarın saat 11.30’da Sağlık Bakanlığı ardından Maliye Bakanlığı önünde basın açıklaması yapılacağı, her iki bakanlığa da siyah çelenk bırakılacağı bildirildi.
Sendikalar eylemlerine ne şekilde devam edeceğini yarınki basın açıklamalarında duyuracak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandas
vatandas - 4 yıl Önce

YAHU CALISTIKLARINI DA HAK ETMEZ DOKTPORLAR 2 IS YAPARLAR HASTANEYE SAAT 10 DA GELIRLER

Ali
Ali - 4 yıl Önce

Abi "POLICLINIC" ne demek yav? LOL. Kemal Sunal'in komedi filmi gibi ulke amk. Hastanenin bi adini bile yazmayi becermiyorlar. :))

Turkish power
Turkish power - 4 yıl Önce

Turkiyede mesai 8 16 arasi doktorlar ayda 2000 tl ek alalam diye saat 18 21 arasi ek mesai yapiyor ne muayenehane ne devlette calisana ozel hastane var Allah KKTC Halkina guc kuvvet versin orada habire hukumeti elestirip duracaklarina once hastaneler rontgen cihazi laboratuar malzemesi almayi dusunsunler en basit tetkikleri disari ozele gondermemeyi ogrensinler

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474