banner556

Hastane daha çağdaş olacak

Bakan Üstel, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Cengiz Topel Hastanesini ziyaretinde bölgeye verilecek hizmetlerde yeni bir dönemin başladığını söyledi

Hastane daha çağdaş olacak

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Cengiz Topel Hastanesi Laboratuvarlarında daha çağdaş ve donanımlı yeni cihazlarla bölge halkına daha verimli olacak yeni bir dönemin başlayacağını bildirdi.
Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Üstel, Güzelyurt Sağlık Merkezi, Lefke Cengiz Topel Hastanesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Güzelyurt Dispanseri’ni ziyaret etti. 
Bakan Üstel’e ziyaretlerinde Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Cenk Soydan eşlik etti.
Üstel, ilk olarak Güzelyurt Sağlık Merkezi'nde sorumlu hekim ve sağlık personelinden merkezde yapılacak altı yapı çalışmaları ve yeni gelen biyokimya cihazlarının kuruluşları ile ilgili bilgiler aldı.
Ardından Lefke Cengiz Topel Hastanesi'ne giden Üstel'e, hastanenin ihtiyaçları ve genel durumuyla ilgili son durum aktarıldı ve laboratuvarda hormon ve elisa cihazlarının kurulduğu,  biyokimya cihazının da kurulmak üzere olduğu, hematoloji ve mikrobiyoloji laboratuvar işlemlerinin yapıldığı belirtildi. 
Üstel, dün yaptığı görüşmeler neticesinde Cengiz Topel Hastanesi, Güzelyurt Sağlık Merkezi ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Cumartesi günleri 08.00’den 13.00’e kadar, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Güzelyurt Dispanseri’nde ise Cumartesi günleri 08.00’den 20.00’ye kadar antijen testlerinin yapılacağını duyurdu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465