banner564
banner556

3 buçuk yıldır tutuklu

İş insanı Osman Kavala, “Benimle ilgili dava süreci maalesef bir tiyatro halini aldı” dedi

3 buçuk yıldır tutuklu

CHP Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer, iş insanı Osman Kavala ve yazar Ahmet Altan'ı tutuklu bulundukları Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti.
Avrupa insan Hakları Mahkemesi'nin hakkında verdiği hak ihlali ve yerel mahkemelerin tahliye kararlarına rağmen 3,5 yıldır tutuklu bulunan Kavala, “Benimle ilgili dava süreci maalesef bir tiyatro halini aldı. Hukuksuzluk tiyatrosu” dedi.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, yeni atanan rektöre karşı sürdürdükleri barışçıl protestolara da dayanışma mesajı gönderen Kavala, “Eşim Ayşe Buğra gibi, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri gibi ben de ülkem için üzülüyorum” dedi.

Makul süre ilkeleri nerede kaldı?
Utku Çakırözer de, “Yeni Anayasadan bahsedenler öncelikle mevcut Anayasaya uyarak, tarafı olduğumuz AİHM kararlarına tam uyum sağlamalıdır” dedi ve ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:
“Osman Kavala, hakkındaki bir beraat, iki tahliye, bir AİHM ve bir Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi kararına rağmen halen cezaevinde. Kavala'nın tutukluluğu Türkiye'de demokrasinin turnusol kağıdıdır. Ahmet Altan sadece yazılarından dolayı 4,5 yıldır cezaevinde. Dosyası son bir yıldır Yargıtay'da bekletiliyor. Terör örgütü üyeliğinden hüküm giyenler bile ondan az yatıp çıktı. Makul süre ilkeleri nerede kaldı?” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473