Büyükelçi Başçeri, Bakan Sucuoğlu ile birlikte Lapta Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirdi

banner453

Bayram hediyesi

Büyükelçi Başçeri, Bakan Sucuoğlu ile birlikte Lapta Huzurevi’ne ziyaret gerçekleştirdi
banner432
banner480

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Lapta Huzurevi’nde kalan vatandaşlara bayram ziyaretinde bulundu, hijyen paketi armağan etti.
Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Coronavirüs salgını için hazırlayarak Türkiye’de 65 yaş üstü vatandaşlara dağıttığı hijyen paketlerinden KKTC’ye de gönderildi.  
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ülkeye gönderilen, maske ve kolonyadan oluşan paketler dün Lapta Huzurevi’ndeki yaşlılara da dağıtıldı.
TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da Lapta Huzurevi’ne giderek vatandaşların Ramazan Bayramlarını kutladı.
Basına açıklamalarda bulunan Büyükelçi ve Çalışma Bakanı, halkın bayramını da kutlayarak Coronavirüsle ilgili önlemlere uyulmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hediyesi
TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hediyesi olarak KKTC’ye gönderilen hijyen paketlerinin buradaki 65 yaş üstü vatandaşlara da dağıtılacağını kaydetti.
Başçeri, elçilikle iş birliği içinde olan hükümete, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığı’na, Sosyal Hizmetler Dairesi’ne, kaymakamlıklara, Türk Kızılayı ve Kıbrıs Türk Kızılayı’na teşekkür etti.

banner477
Covid-19 salgınıyla ilgili de açıklama yapan Başçeri, bu konuda önemli bir mücadele verildiğini, bir noktaya gelindiğini kaydederek, “Rehavete kapılmamalı, tedbirlere uymaya devam etmeliyiz” dedi.
Önlemler nedeniyle Ramazan ayının hiç alışık olunmayan şekilde geçirildiğini de söyleyen TC Lefkoşa Büyükelçisi Başçeri, bu Ramazan Bayramı’nın da bundan sonraki bayramların da sağlıklı ve güzel geçmesini diledi.
İnsanların zaman zaman tedbirlerden sıkıldığını, bunu Türkiye’de de burada da gözlemleyebildiklerini belirten Başçeri, vatandaşların bir süre daha sabırla açıklanan önlemlere uymasını istedi.

Sucuoğlu: Fedakârlık gösterildi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da KKTC hükümeti olarak TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.
Sucuoğlu, Türkiye’nin KKTC’ye katkılarının bu süreçte de sürdürdüğünü, özellikle sağlıktaki eksikliklerin giderilmesi için fedakarlık gösterildiğini belirtti.
Sucuoğlu, Türkiye’de de Coronavirüsle ilgili mücadelenin sürdüğünü kaydederek, hijyen paketlerinin adaya ulaştırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Açıklamaların ardından Sucuoğlu ve Başçeri, Lapta Huzurevi’ni dolaştı, huzurevinde misafir edilen vatandaşlarla sohbet etti ve bayramlarını kutladı. 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460