banner564

Gençler eğleniyor

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Kızılbaş Parkı içindeki etkinlik geç saatlere kadar sürdü

Gençler eğleniyor
banner598

HASDER Gençlik Kulübü tarafından organize edilen 14. Lefkoşa Gençlik Günleri devam ediyor.
Açıklamaya göre, bu yıl Gençlik Günü “Sürdürülebilir Bir Dünyada Gençler İçin Yeşil Beceriler” teması ile tüm ülkelerde kutlanıyor.
Bu çerçevede HASDER üyesi gençlerin, gönüllü olarak organize ettikleri etkinliklerden biri olan “Streetball” turnuvası, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Kızılbaş Parkı içindeki basketbol sahasında önceki akşam geç saatlere kadar devam etti.
Turnuva sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi ve dereceye girenlere para ödülleri Gençlik Kulübü Eş Başkanları Seden Beyit ve Hasan Ciyaslıoğlu tarafından verildi. Gönüllü olarak turnuvada tüm maçları yöneten hakemler Ali Kozok ve İbrahim Selkan’a ise Hasder Vakıf Başkanı tarafından birer plaket takdim edildi.

Hangi takımlar dereceye girdi?
Turnuva sonucunda dereceye giren takımlar ve sporcular şu şekilde belirlendi:
Kadınlar kategorisinde Beren Öğen, Gamze Evin ve Pearl Nkweti’den  oluşan “Ballerz” takımı birinci,  Dilara Sarıkaya, Fatma Kılıç ve Gülselen Altuncay’dan oluşan “Koca Ayılar ve Sincap” takımı ikinci oldu.
Erkekler kategorisinde ise Bener Feridun Erkmen, Sarp Ayfer, Doruk Önel, Eldem Zeki Zekican’dan  oluşan “Darbeli Matkap” takımı birinci, Tolga Osman Falay, Burak Karabiber, Ali Topal ve Sergiu Culev’den oluşan “Vorpal Swords” takımı ikinci oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2023, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474