banner493

‘Sevgi dolu yardım eli’

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler, KKTC’deki ihtiyaçlı kişiler için kampanya düzenliyor

‘Sevgi dolu yardım eli’
banner432

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin oluşturduğu örgüt ve kuruluşların katkısıyla ‘Sevgi Dolu Yardım Eli’ kampanyası düzenleniyor. Kampanya çerçevesinde gıda, kıyafet, spor malzemelerinden oluşan yardımlar, paydaşlar tarafından oluşturulacak komite tarafından değerlendirilerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde yardıma muhtaç aile ve öğrencilere dağıtılacak.
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Medi Foundation Bağımlılıklarla Mücadele Derneği işbirliğinde gerçekleştirilecek kampanyaya Edible London, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu ve  Euromed Martine Limited katkı koyuyor.
“İngiltere’den Sevgi Dolu Yardım Eli” sloganıyla yürütülen kampanyaya ilişkin Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Merkezinde bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. 
Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Başkanı Sezai Sezen, Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve Medi Foundation Başkanı İsmet Medi Koldaş’ın yer aldığı toplantıda çalışmalar hakkındaki son durum değerlendirilerek görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda konuşan KKTK Genel Başkanı Sezen, kampanyaya katkı koyan başta İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler olmak üzere, Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Karaokçu, Medi Foundation Başkanı Koldaş ve tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.
Kampanya çerçevesinde gıda, kıyafet, spor malzemelerinden oluşan yardımlar, paydaşlar tarafından oluşturulacak komite tarafından değerlendirilerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde yardıma muhtaç aile ve öğrencilere dağıtılacak.

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner455

banner460