Aşı randevularında patlama

Güneydeki vakaların 883 tanesinin çocuk olduğu bildirildi

Aşı randevularında patlama
banner432

   Güney Kıbrıs’ta son 14 günlük dönemde yoğun bakımda tedavi gören hastaların yaş ortalamasının 69 olduğu, tespit edilen 5 bin 455 vakadan 491’inin 70 yaş ve üstü, 177’sinin ise 80 yaş ve üstü olduğunu belirtilirken, yaşları 0 ila 18 arasında olan çocuk vaka sayısının ise son 14 günlük dönemde 883 olarak kayda geçtiği haber verildi.

   Bu arada Fileleftheros gazetesi, Güney Kıbrıs’ta 80 yaş ve üzeri kişiler için ayrılan 3 bin 400 doz aşı randevusunun iki saat gibi kısa bir sürede tükendiğini yazdı.
   Haberde, 80 yaş ve üzeri kişilerin aşılanması için oluşturulan elektronik randevu sisteminin 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde dolduğunu, bu saatten sonra randevu almaya çalışan kişilerin, randevuların dolduğu uyarısını aldıkları vurgulandı.
   Güney Kıbrıs’ta Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında, kısmi kapanma kararı alma ihtimalinin bulunduğu, kesin kararın yarın  yapılacak toplantıda alınacağı bildirildi.
   Ekonominin durumu ve halkın psikolojisini de göz önüne alan hükümetin kısmi kapanma kararı alabileceğini belirten gazete, bilim kurulunun dün Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’le gerçekleştirdiği toplantıda, okulların bir hafta daha kapalı kalması ve dolaşım izni için SMS uygulamasına yeniden geçilmesi gibi önerilerde de bulunduklarını aktardı.
   Gazete, Güney Kıbrıs’ta son bir haftada korona virüs kaynaklı ölümlerin sayısının 22 olduğunu, hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde ise 34 hastanın tedavilerinin sürdüğünü belirtirken, durumun kötüleştiği Larnaka’da ise, Larnaka Hastanesi’nde, Korona virüslü hastaların tedavi edilecekleri 40 yataklı bir birim kurulduğunu vurguladı. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460