banner564

Güney'de uçuşlar haziran'da başlıyor

Larnaka ve Baf havaalanlarından uçuşlar Haziran’ın ilk yarısında başlıyor

Güney'de uçuşlar haziran'da başlıyor
banner598

  Güney Kıbrıs’ın Larnaka ve Baf havaalanlarının Haziran ayının ilk haftasında uçuşlara açılmasının planlandığı ve işleyiş protokollerinin hazırlanması amacıyla iki bakanlı bir komite kurulduğu bildirildi.

   Alithia gazetesi, Güney Kıbrıs’ta ilk uçuşların Haziran ayı başlarında gerçekleştirilmesinin planlandığını yazdı.
   Gazete, bu çerçevede, havaalanlarının işleyiş protokollerinin belirlenmesi için iki bakanlı bir komite kurulduğunu belirtirken protokollerin 10 gün içerisinde hazır olmasının beklendiğini de ifade etti.
Gazete bir diğer haberinde ise, Güney Kıbrıs ile İsrail arasında da, uçuşların yeniden başlaması konusunun ele alındığı ayrı ortak bir komite kurulduğunu yazdı.
  Habere göre İsrail’in Güney Kıbrıs Büyükelçisi Shmuel Revel dün yaptığı açıklamada, iki ülke arasında uçuşların başlaması şartlarını ele alacak ortak bir çalışma komitesinin oluşturulduğunu ifade etti.
   Revel açıklamasında, komitenin sağlık, havacılık ve turizm alanında uzmanlardan oluştuğunu ve iki ülke arasında uçuşların başlaması ile turizm alanında işbirliği konularının ele alınacağını belirtti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET SERYİR
AHMET SERYİR - 4 yıl Önce

MADEM Kİ GÜNEY KIBRIS YÖNETİMİ YURT DIŞI UÇUŞLARA HAVAALANLARINI AÇIYOR KKTC nin SINIR KAPILARINI ASLA AÇMAMASI GEREKİR. BAF ve LARNAKA HAVAALANLARINA İNECEK TURİSTLERİN BİR KISMI KUZEYE GEÇERLERSE ki GEÇERLER İŞTE O ZAMAN BİZİM ÜLKEMİZ İÇİN COVID-19 BAKIMINDAN ÇOK BÜYÜK RİSK OLUŞTURURLAR.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473