banner564

Güney’de turizm seferberliği

İsrail, Almanya, Avusturya ve İsviçre’den yoğun turist talebi var

Güney’de turizm seferberliği
banner598

Güney Kıbrıs’taki havalimanlarının iki haftadan az bir süre sonra açılacağı ve dün itibarıyla turist çekmek için güçlü bir kampanya başlatıldığı bildirildi.
Alithia gazetesi, “Kıbrıs’a Buyurun” başlığıyla manşete çektiği haberinde, Rum Dışişleri Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ve Turizm Müsteşarlığı aracılığıyla Güney Kıbrıs’ın turizm ortaklarına mektup gönderilerek, Güney Kıbrıs’ın bu yaz için turizm destinasyonu olabilmesine yönelik protokollere ve uçuşların resmen başlayacağı tarihe ilişkin bilgilendirme yapıldığını yazdı.
Turizm Müsteşarı Savvas Perdios’un dün, yabancı turistlerin Güney Kıbrıs’ta tatil yapmaya ilgi gösterdiklerini açıkladığını belirten gazete, özellikle İsrail, Almanya, Avusturya ve İsviçre’den yoğun talep olduğunu yazdı.
Gazete, turizmin canlandırılması için, dış ülkelerde turizm alanında faaliyet gösteren işletmeler ve iş adamlarıyla telekonferans görüşmeleri yapılacağını ve Güney Kıbrıs’taki durumun izah edileceğini; ayrıca dış ülkelerde gösterilmek üzere tanıtıcı videolar hazırlandığını, dış ülkelerin basın-yayın kuruluşlarına röportajlar verileceğini kaydetti.


“Hükümetin niyeti mümkün olduğunda tüm ülkelere sınırları açmak”
Gazete devamla, Hükümet Sözcüsü Kiriakos Kusios’un bir televizyon yayınında, hükümetin niyetinin, mümkün olduğunda sınırları tüm ülkelere açmak olduğunu söylediğini yazdı.
Habere göre Kusios, durumun, ülkelerdeki epidemiyolojik verilere göre netleşeceğini; Dünya Sağlık Örgütü’nün ve AB’nin verilerini devamlı değerlendirdiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473