banner493

Herkes aşılanmalı

Rum Yönetimi, vaka sayılarının artması nedeniyle kapanmaya gidilmeyeceğini açıkladı

Herkes aşılanmalı
banner432

  Rum Sağlık Bakanı Mihalis Hacipandelas, Coronavirüs vakalarında meydana gelen artışlar yüzünden ekonomiyi kapatma yönüne gidilmeyeceğini açıkladı ve herkese aşılanmayı tavsiye etti.

  Politis gazetesi, “Bilim Adamları Hızlı Testlerin Ücretlendirilmesine Karşı” başlığı altında manşet ve iç sayfalarından yer verdiği haberinde; Rum Sağlık Bakanı Mihalis Hacipandelas’ın Sağlık Bakanlığı Danışma Komitesi üyeleriyle bir araya geldiğini yazdı.
   Gazete, toplantının ana konusunu, 1 Ağustos’tan itibaren, aşısız kişilere hızlı testlerin ücretli yapılmaya başlanmasının oluşturduğunu, komite üyelerinin bu uygulamaya, salgınla mücadeledeki en etkili silahlardan birinin kaybedileceği gerekçesiyle karşı çıktıklarını dile getirdiklerini aktardı.
   Daha sıkı önlemler alınması ya da yeni bir karantina ilan edilmesi ihtimalinin şu an için öngörülmediği, bu tür önlemlerin ancak hastanelerin kilitlenecek duruma gelmesi halinde gündeme geleceği vurgusunun yapıldığı toplantıda ayrıca, son günlerde vaka sayılarında bir dengelenme yaşandığının altı çizildi.

Aşı yaşı 12’ye inecek

   Haberde, 12-16 yaş arası gençlerin aşılanması konusunda ise komite üyelerinin çoğunluğunun olumlu görüş vererek, aşılamaya bir an önce başlanması gerektiğini vurguladıkları belirtildi.
   Öte yandan Fileleftheros gazetesi, Güney Kıbrıs’a seyahat edenlere yönelik uygulamaların kısıtlamaları belirleyen ülke kategorilerinin değiştiğini, İsrail, Estonya ve İsviçre’nin yeşil kategoriden turuncu kategoriye düşürüldüklerini yazdı.
   Danimarka ve İrlanda’nın ise turuncu kategoriden kırmızı kategoriye düşürüldüklerini aktaran gazete, kararların 29 Temmuz’dan itibaren geçerli olacağını da vurguladı.
   İngiltere’nin de aralarında bulunduğu kırmızı kategorideki ülkelerden gelecek yolcuların, uçuş öncesinde 72 saat içerisince PCR negatif belgesi sunmaları ve Güney Kıbrıs havaalanlarında ücretini kendileri ödediği bir PCR testi daha yaptırmaları gerekiyor.  

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner455

banner460