banner564

İçeriğini gizliyor

Rum lideri Hristodulidis, Guterres’in kendisine öneri sunduğunu tekrarladı

İçeriğini gizliyor
banner598

  Fileleftheros gazetesi; Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in dün yaptığı açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in kendisine öneri sunduğunu yinelediğini ancak önerinin ne olduğu konusunda “kartlarını kapalı tutmaya devam ettiğini” yazdı.

   Habere göre, Hristodulidis, Guterres’in “başkalarının da bulunduğu bir ortamda kendisine öneri sunduğunu, kendisinin de bu öneriye olumlu yanıt verdiğini” yineledi.
   Önerinin ne olduğu sorusuna yanıt vermekten kaçınan Hristodulidis, bugünkü Tatar-Guterres görüşmesini işaret ederek, “yarın (bugün) olumlu gelişmeler olmasını ümit edelim” şeklinde konuştu.
Yunan hükümetinin de bu çabada kendilerine yönelik desteği olduğunu ve Yunanistan Dışişleri Bakanının Brüksel’deki NATO toplantısında olduğunu ifade eden Hristodulidis, “İnşallah olumlu gelişmeler olur ve olması gereken ne varsa olacaktır” şeklinde konuştu.
    Gazete, Rum hükümetinin, Kıbrıs sorununda bir gelişme yaşanmasını, Kıbrıs Türk tarafının vereceği yanıta bağlayan açıklamalar yaptığını hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ise şu ana kadar tezlerini değiştirdiğine dair herhangi bir işaret ortaya koymadığını belirtti.
Haberde ayrıca, Tatar’ın konuya ilişkin açıklamasına da yer verildi.

Muhalefet Ulusal Konsey’de ısrarcı

   Gazete, bir diğer haberinde ise, AKEL ve DİSİ’nin, muhalefetin Kıbrıs sorunundaki gelişmeler hakkında bilgilendirilmesi, bu sebeple de Rum Ulusal Konseyi’nin toplanması gerektiği konusunda ısrarcı olduklarını yazdı.
   Habere göre, DİSİ Başkanı Annita Dimitriu ve AKEL’den yapılan açıklamalarda, muhalefetin Kıbrıs sorununa ilişkin gelişmelerden basın yoluyla haberdar olmasının doğru olmadığı belirtilerek, Ulusal Konsey’in bir an önce toplanması çağırısında bulunuldu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
KKTC
KKTC - 2 ay Önce

Yalan.

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 2 ay Önce

Dünyaya Meydan okuyan Toplum Lideri Cumhurbaşkanımızı BM ‘ AB ve ABD de dahil Kıbrıs’ta bir çözüm için Kim Masaya oturtabilir ki?
KKTC’nin Tanınmasını ve bir Singapur olmasını Sabırla Beleyeceğiz !!

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473