banner564

Pile konusu masada

Rum Ulusal Konseyi, BM Genel Kurulu öncesinde toplanıyor

Pile konusu masada
banner598

   Rum Ulusal Konseyi, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis başkanlığında bugün toplanıyor.

Başkanlık Sarayı'nda toplanacak Ulusal Konsey'in gündeminde Kıbrıs sorunu, Pile’de yaşanan olaylar, Hristodulidis’in New York’a yapacağı ziyaret, mülteci/göç meselesinin bulunuyor.
   Fileleftheros gazetesi, bugünkü toplantının Hristodulidis başkanlığında ilk kez Mart ayında toplanan Ulusal Konsey'in ikinci toplantısı olacağını belirtti.
    Gazete, Kıbrıs sorunuyla ilgili meseleler haricinde, Hristodulidis’in Hloraka’da son günlerde meydana gelen olaylar sebebiyle toplantının gündemine mülteci/göç konusunu da eklemeye karar verdiğini kaydetti. Gazete, Hristodulidis’in niyetinin siyasi liderliği mülteci/göç konusundaki mevcut durum ve son günlerde yaşananlar hakkında bilgilendirmek olduğunu ifade etti.
   Hristodulidis’in Kıbrıs sorunuyla ilgili olarak ise, Pile’de yaşanan olaylar, Avrupa, Orta Asya ve Amerika'dan Sorumlu BM Genel Sekreter Yardımcısı olan Miroslav Jenca’nın Kıbrıs ziyareti, New York ziyareti ile BM Genel Sekreteriyle görüşmesinden ne beklendiği konusunda da bilgilendireceği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2023, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473