banner564

15 Kasım’a yetişecek

banner587

Feyzioğlu, Türkiye Cumhuriyeti olarak çok kısa sürede KKTC’de millet bahçesini halkın emrine sunacaklarını söyledi

15 Kasım’a yetişecek
banner598

Emir ERTORUN
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, yapımı devam eden Meclis yeni yerleşkesini ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı.
Meclis Başkanı Töre’ye, “KKTC Cumhurbaşkanlığı ve KKTC Cumhuriyet Meclisi ile Millet Bahçesi ve Millet Camii Projesi” ziyareti sırasında Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da eşlik etti.
Projeyi yürüten Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. KKTC Ülke Müdürü Murat Kenkül’den bilgi alan Töre, Kıbrıs Türk halkının, bahçesiyle, spor alanlarıyla birlikte hizmetine sunulacak yerleşke için Anavatan Türkiye’ye teşekkür etti.

Kenkül: Kesilen ağaçlardan daha fazlası dikeceğiz
Kenkül, proje alanının 657 bin metrekare olduğunu ve büyük bir bölümünün spor tesisi, bahçesi ve diğer hizmet alanlarıyla halkın kullanacağı bir alan olacağını söyledi.
Kenkül, proje başlarken “ağaçlar kesiliyor” diye çok tepki gösterildiğini ama daha fazlasını dikip halkın hizmetine sunacaklarını kaydetti.

Feyzioğlu: Millet bahçesini halkın emrine sunacağız
Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da, yerleşkenin sadece bir bina değil, yeşil adaya uygun halka açık bir yaşam alanı olacağını vurguladı.
Halktan kopuk, halkın uzaktan baktığı değil, mimarisiyle, bahçesiyle halkla iç içe bir Meclis ve Cumhurbaşkanlığı planlandığını ifade eden Feyzioğlu, Türkiye Cumhuriyeti olarak çok kısa sürede millet bahçesini halkın emrine sunacaklarını söyledi.
Yerleşkede süratle hareket edildiğini, depremden dolayı bir miktar gecikme olsa da yapımın sürdüğünü ifade eden Feyzioğlu, projenin 15 Kasım’a yetiştirileceğine inanç belirtti.
Alınandan daha yeşil bir alanın KKTC’ye armağan edileceğini ve halka açılacağını ifade eden Feyzioğlu, “Yerleşke doğrudan doğruya milletle iç içe olacak” dedi.

Töre: 25 binden fazla ağaç dikilecek
Meclis Başkanı Töre de, 657 bin metrekare alanı kapsayacak yerleşkeye 150 çeşit olmak üzere 25 binin üzerinde büyük ağaç dikileceğini kaydetti.
 

banner594
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 1 ay Önce

Millet bahçesi falan istemiyoruz biz kardeşim yaaa ne bahçesi millet aç aç... ne yapacagiz biz bahçeyi ???? Hayır yani et alamiyoruzki milletin bahçesinde mangal yapalim desek :))) delirttiniz insanlari delirttiniz. Biz bahçe mahçe istemiyoruz....BAHARLAR GELSİN BİZE YETER!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473