banner564

17 imza var

CTP’li ve bağımsız vekiller Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı

17 imza var
banner598

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Meclis’in 16 Ağustos Çarşamba günü saat 10.00’da olağanüstü toplanması için Meclis Başkanlığı’na dilekçe sundu. 
Açıklamaya göre, 15 CTP’li vekilin ve 2 bağımsız vekilin imzasını taşıyan dilekçede, “Özel şirketlerle yapılan uzun vadeli anlaşmalar ve alınan idari kararlar ile kamu kaynaklarının tüketilmesi, ülke ekonomisinin çıkmaza sürüklenmesi ve halkın karşı karşıya bırakıldığı zorluklar” konu olarak belirtildi. 
Söz konusu dilekçenin verildiği sırada CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, Grup Başkan Vekilleri Sıla Usar İncirli ile Erkut Şahali, MYK üyesi ve Lefkoşa Vekili Filiz Besim ve Bağımsız milletvekilleri Ayşegül Baybars ile Jale Refik Rogers da hazır bulundu. 
CTP’nin olağanüstü toplantı talebiyle sunduğu dilekçede belirtilen gerekçeler özetle şu şekilde: 
“Hükümetler; halkın ekonomik ve sosyal refahını sağlamak, sosyal adaleti tesis etmek, Anayasa, yasalar ve diğer mevzuatı kişi veya topluluğa ayrıcalık gözetmeden uygulamak, icraatlarında şeffaf ve hesap verebilir olmak, mevzuatın uygulanmasını kurumlar aracılığıyla denetlemek, yurttaşların eğitim ve sağlık hizmetlerinden kesintisiz ve eşit şekilde yararlanmaları için gereken tüm çalışmaları yapmakla görevlidir.  
Ancak, görev başındaki hükümetin icraatları, ekonomik refahı hızla azaltmakta, halkın büyük bir kesimini fakirleştirmekte ve kamu kaynaklarını pervasızca kaybettirmektedir. 
Halk fakirleşirken hükümet, Kıb-Tek’i ihalesiz alımlarla zarara sokmakta, taahhütlerini zamanında yerine getirmeyen T&T şirketine imtiyazlar tanıyarak devleti çok büyük kayıplara uğratmaktadır. Bu ve benzer idari işlemler hükümetin ne kadar yasa ve kural tanımaz şekilde davrandığının açık göstergesidir.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474