banner564

22 milyona mal oldu

Ulaştırma Bakanlığı ve belediyenin işbirliğiyle Bahçeli'ye yeni yol yapıldı,  fiber optik döşendi, içme suyu hattı yenilendi

22 milyona mal oldu
banner598

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ile Çatalköy Esentepe Belediyesi katkılarıyla Bahçeli köyünde 22 milyon TL’lik altyapı yatırımı yapıldı.
Toplam  22 milyon TL’nin 12 milyon TL’si bakanlık, 10 milyon TL’si ise belediye tarafından karşılanan proje kapsamında 3,5 kilometre köy içi yol yeniden yapıldı. Yol ile birlikte bir kilometre yağmur suyu drenajı yapıldı. 600 metre fiber optik hattı döşendi. Köy için büyük sorun teşkil eden içme suyu hattı da yenilendi. Projelerin tamamlanması nedeniyle köy kahvehanesinde tören düzenlendi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, törende yaptığı konuşmada, Çatalköy Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok’un göreve gelir gelmez Bahçeli’nin kronikleşmiş sorunu olan su isale hattı meselesine el attığını ve büyük fedakarlık göstererek, büyük kaynak ayırdığını belirtti.
Arıklı, “Biz de  merkezi hükümet olarak ona yardımcı  olmak istedik. Normalde köy yolları belediyelere aittir ama ‘belediye mi yapsın biz mi yapalım’ gibi bir fikir ayrılığına düşmeden Bakanlığımızın kıt imkanlarını ortaya koyarak yaklaşık 12 milyon TL’lik bütçe ayırarak köy yolunun yapımında Belediyeye katkıda bulunmuş olduk” dedi.

Kırok: İşbirliğimiz sürecek
Çatalköy Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok yaptığı konuşmada, yoğun  çaba  sarf edilerek Bahçeli’nin en büyük sıkıntılarının giderildiğini ifade etti.
Kırok, büyük bir  projeye imza atmanın kendilerini gururlandırdığını belirterek, yerel yönetim olarak bakanlıkla  birlikte el ele verildiği zaman nelerin başarılabileceğini gösterdiklerini kaydetti.
Ceyhun Kırok, projeyi öngörülen süreden önce bitirdiklerini ifade ederek, bundan sonraki çalışmalarda da aynı iş birliğini gösterme dileğini yineledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473