banner564

503 sürücüye ceza yazıldı

İskele ve Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler sonucu 29 aracın trafiğe çıkışı yasaklandı

503 sürücüye ceza yazıldı
banner598

Lefkoşa ve İskele’de önceki gece gerçekleştirilen eş zamanlı trafik denetimlerinde toplam 503 araç sürücüsü hakkında yasal işlem başlatıldı. Kontrollerde 29 araç trafikten men edildi.
Trafik ekipleri tarafından 947 araç sürücüsünün kontrol edildiği Lefkoşa’daki denetimlerde 364 araç sürücüsü çeşitli trafik suçlarından ceza aldı; 5 araç ise trafikten men edildi.
Rapor edilen araç sürücülerinin 59’u yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 5’i alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 3’ü sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak, 110’u sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 41’i emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 3’ü sigortasız araç kullanmak, 1‘i de trafik ışıklarına uymamaktan rapor edildi.
Lefkoşa’da eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler, kahvehaneler ve gece kulüplerinin de kontrol edildiği denetimlerde ülkede kaçak kalan 6 kişi tutuklandı; kullanımlarındaki araçların antrepo izni olmadığı tespit edilen 3 araç sürücüsü aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

İskele’de 24 araç trafikten men edildi
İskele’de 589 araç sürücüsünün kontrol edildiği denetimlerde de 139 araç sürücüsü rapor edildi; 24 araç ise trafikten men edildi.
İskele’de rapor edilen sürücülerin 60’ı yasal hız sınırı üzerinde süratli araç kullanmak, 2’si alkollü içki tesiri altında araç kullanmak, 2’si sürüş ehliyetsiz ve sigorta kapsamaksızın araç kullanmak 8’i sürüş esnasında cep telefonu kullanmak, 12’si emniyet kemeri takmadan araç kullanmak, 12’si seyrüsefer ruhsatsız araç kullanmak, 3’ü de sigortasız araç kullanmaktan rapor edildi.
İskele’de eğlence mekanları, alkollü içki satışı yapılan yerler ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere yönelik denetimlerde ise yetkili makamdan izinsiz olarak muhtelif markalardaki alkollü içkiyi tasarruf edip satışa sunduğu tespit edilen bir kafe işletmecisi aleyhinde yasal işlem başlatıldı.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish Power
Turkish Power - 7 gün Önce

Demek ki neymis urdunden kicikirik ucak ab den boklu helikopter ruma geldi diye geyige gerek yokmus TC de ucak helikopter cokmus

Ali Hasan
Ali Hasan - 6 gün Önce

bravo devam

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473