banner564

Acayip bir karar

Özersay, hükümetin vergilendirmede kişisel indirim miktarını henüz asgari ücret belirlenmeden saptayıp açıklamasını eleştirdi

Acayip bir karar
banner598

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay hükümetin vergilendirmede kişisel indirim miktarını henüz asgari ücret belirlenmeden saptayıp açıklamasını eleştirdi.
Özersay konuyla ilgili açıklamasında “Normal şartlarda asgari ücretten vergi alınmaması için kişisel indirim miktarı asgari ücret belirlendikten sonra açıklanır, bu nedenle gayrimeşru hükümet burada yine acayip bir karar almıştır! Asgari ücret belirleme görüşmelerini tahakküm altına almaya çalışan keyfi bir adım atılmıştır” ifadelerini kullandı.
Özersay açıklamasında şunları kaydetti:
“Hükümet 2024 vergilendirme dönemi için kişisel indirim miktarını 292 bin TL olarak belirledi. Kişisel indirimin yılbaşında belirlenen asgari ücret dikkate alınarak belirlenmesi gerekirdi. 2024 yılı için henüz asgari ücret belirlenmediğine göre bu yıl belirlenecek asgari ücret en çok 27 bin 37.03 TL olabilir. Yani hükümet öyle istedi diye artış en fazla yüzde 49,35 veya altında olacak. Mesele bu rakam beklenen artış düzeyinde mi değil mi meselesi değildir (Türkiye’deki oranı esas alıp çizgiyi çekmişler belli ki). Mesele Asgari Ücret Tespit Komisyonu ve orada süren görüşmeleri keyfi şekilde anlamsızlaştırma ve tahakküm kurma meselesidir”.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 6 ay Önce

Türkiye ne yaparsa onu yapıyorlar! Çünkü kendileri beceriksiz!!!!!! Ülke yönetiminden bi haber hepsi!!!!! HÜKÜMET İSTİFA!!!!!!!!

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 6 ay Önce

Vergilendirmeyi bir tarafa Brakalim ve Yeni Yılada Tekleyen Teknecik ile karanlık günlere hazır olalım , kesintiler başlamadan Evlerdeki Mumlar’a hazır olalım !

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474