banner564
banner622

Akıncı’dan hükümete rapor eleştirisi

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Hükümetten sınır kapılarıyla ilgili gelen rapor olması gereken nitelik ve ciddiyette değil” dedi

Akıncı’dan hükümete rapor eleştirisi
banner598

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, günlerdir talep ettiği ülkedeki koronavirüs salgınıyla ilgili verileri içeren raporun kendisine iki buçuk sayfalık bir yazı olarak iletildiğini ve uzmanların ilk değerlendirmelerine göre bu raporun, olması gereken nitelik ve ciddiyette bir çalışma olmadığını açıkladı. Akıncı, “En azından Rum tarafının raporuna yakın içerikte bir raporun bizim tarafta da çoktan hazırlanabilmesi gerekirdi” dedi.
Cumhurbaşkanı Akıncı, yazılı açıklamasında, hükümete yönelik eleştirilerde bulundu.
Akıncı, içinden geçmekte olunan zor günleri dikkate alarak, siyasi polemiklerden uzak durmak için azami gayreti gösterdiğini, bununla birlikte iş başındaki hükümetin böylesi bir dönemde bile ortak akıl ve bilimsel temelde hareket etmekte güçlük çektiğini ve gereksiz siyasi inatlaşmaları tercih ettiğini üzülerek gözlemlediğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, günlerdir hükümetten talep ettikleri ve bir kitapçık halinde sunulacağı söylenen raporun, iki buçuk sayfadan oluşan ve adına “geçici” ibaresi ekledikleri bir yazı olduğunu bildirdi.
Akıncı, “Uzmanların ilk değerlendirmelerine göre bu rapor maalesef olması gereken nitelik ve ciddiyette bir çalışma değildir. En azından Rum tarafının raporuna yakın içerikte bir rapor bizim tarafta da çoktan hazırlanabilmeliydi” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayar Rahmi
Bayar Rahmi - 4 yıl Önce

Akıncı efendi sen KKTC CB değilsin. Rengini çoktan belli ettin anladık , sen KKTC sahip çıkmak yerine sıfırlamayı seçtiniz YEMEDİK. Gideceğin gün geliyor GİDECEKSİN , OLMAZ OLSUN SENİN GİBİ CB........

Türk gucu
Türk gucu - 4 yıl Önce

Dunurunle kilisede zangocluga lutfen

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473