banner564

Alım gücü artacak

Başbakan Üstel, sosyal yardım alanların maaşlarına yüzde 42 artış yapıldığını duyurdu

Alım gücü artacak
banner598

Başbakan Ünal Üstel, sosyal yardım alan vatandaşların maaşlarına yüzde 42 artış yapıldığını açıkladı.
Üstel, sosyal yardım maaşı alanların ay başında normal maaşlarını alacaklarını, artıştan kaynaklanan farkın ise ağustos ayı içerisinde ek olarak verileceğini, bu ek ödemelerle vatandaşların zamlı maaşlarını almış olacağını bildirdi.
Başbakan, vatandaşların alım gücünün ve yaşam standartlarının korunması amacıyla eldeki imkanların ötesine geçerek, böyle bir artış yaptıklarını belirterek, “Gerek Başbakanlık gerekse hükümet olarak göreve geldiğimiz günden bugüne, sosyal yardım maaşı ile hayatını idame ettirmeye çalışan vatandaşlarımıza ayrı bir önem verdik. Onların yanında söz de değil, özde durduk” dedi.

 “Alım gücünü koruyacak adımlar atılacak…”
Hayat pahalılığı uygulama sistemlerini göreve gelir gelmez iyileştirdiklerini anımsatan Üstel, bunun yanında söz konusu maaşlara yılda bir uygulanan hayat pahalılığını ikiye çıkardıklarını ve maaşlarda yüzde 100'ü aşan, bazı durumlarda yüzde 200'leri bulan iyileştirmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.
Üstel, "Gerek Başbakanlık gerekse hükümet olarak, sadece sosyal yardım maaşı alan vatandaşlarımızın değil, hangi sektörde olursa olsun ülkedeki tüm vatandaşlarımızın, yaşanan ekonomik sıkıntılardan en az şekilde etkilenmelerini sağlayacak, alım güçlerini koruyacak refah seviyelerini yükseltecek her tür adımı atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sigortalara yüzde 33.32 artış
Bu arada Bakanlar Kurulu, İş Kazalarıyla Meslek Hastalıkları Sigortasından gelir; Malullük, Yaşlılık ve Ölüm Sigortalarından aylık alanlara, 1 Temmuz’dan itibaren, yüzde 33.32 artış verilmesine karar verdi. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Karara göre; malullük ve yaşlılık sigortasından, ölüm sigortasından ve iş kazaları ile meslek hastalıkları sigortasından aylık alanlara, Temmuz’dan itibaren, yüzde 33.32 artış yapılacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik
Komik - 2 ay Önce

Hangi alım gücü artacak dalga gecin

Ck
Ck - 2 ay Önce

Sadece devlet memurlari ödemekle olmaz bu iş.... Inssnlarin sokaga dökülmesine az kaldi. Yani hersey güzelmiş gibi konusursunuzya

SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474