banner564
banner622

Anlamlı bir organizasyon

Meritta, iki deniz kaplumbağasının daha mavi sulara uğurlandığı 100’üncü salım etkinliğini Cumhuriyetin 100’üncü yılına ithaf etti

Anlamlı bir organizasyon
banner598

Meritta Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezi, tedavisi tamamlanan kaplumbağaların, doğal yaşam alanlarına kavuşturulduğu salım etkinliklerinin 100’üncüsünü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına ithaf ederek anlamlı bir organizasyona imza attı. Geçtiğimiz Cumartesi, Merit Royal & Crystal Cove Otellerinin ortak kumsalında gerçekleştirilen etkinlikte, Arda Güner Kaptan ve Ayhan Ateş isimli iki deniz kaplumbağası Gülcan Çiftçi, Yaren Akçağ ve Spraggy adıyla tanınan dünyaca ünlü poker oyuncusu tarafından mavi özgürlüğe uğurlandı. Meritta maskotunun da renk kattığı etkinliğe, Merkezle her daim işbirliği içerisinde olan balıkçı Levent – Niymeti – Gülcan Çifti ailesi, Merit Otellerinin yöneticileri ve misafirleri ile hayvan severler katıldı.
Eylül ve Ekim aylarında bulunan 5 – 8 yaşlarındaki Arda Güner Kaptan ve 3 – 5 yaşlarındaki Ayhan Ateş isimli yeşil deniz kaplumbağaları, boğulma nedeniyle Merkeze ulaştırılmıştı. Ayhan Ateş boğulma tehlikesinin yanı sıra parazit sorunu ile de mücadele etmekteydi. Her iki deniz kaplumbağası titizlikle yürütülen tedavilerinin ardından eski sağlıklarına kavuşturuldu. 

Kara: Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan ediyoruz
Cumhuriyetin 100. yılında, 100. salım etkinliğini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Merit Otelleri Sosyal Sorumluluk Projeleri Müdürü Silem Sargın Kara, “2 kaplumbağanın daha özgürlüklerine uğurlandığı 100. salım etkinliği, bizim için ayrı bir önem taşıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına armağan ettiğimiz bu salım vesilesiyle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz. Bilim, akıl ve insani duygular ile gönüllü olarak yürütmekte olduğumuz projelere Cumhuriyetimizin ışığında bundan sonra da devam edecek, gelecek nesillere çok daha yaşanabilir bir doğa bırakmaya gayret göstereceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474