banner564

‘Azerbaycan’ın yanındayız’

Başbakan Üstel, Hocalı katliamının 32’nci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı

‘Azerbaycan’ın yanındayız’
banner598

Başbakan Ünal Üstel, Hocalı katliamının 32’nci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, KKTC’nin “tek millet, üç devlet” olarak Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde yanında olmaya her daim devam edeceğini belirtti.
Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Üstel mesajında şu ifadeleri kullandı:
“İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen 26 Şubat 1992'de Ermenistan silahlı birlikleri tarafından Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde bulunan Hocalı şehrinde 613 masum Azerbaycanlı kardeşimiz katledilmiş, yüzlercesi ise yaralanmıştı.
Azerbaycanlı kardeşlerimiz 32 yıl önce meydana gelen Birinci Karabağ Savaşı'nda maruz kaldıkları vahşet ve katliamın bedelini 2020 yılında 44 gün süren şanlı bir destanla ödetmiş ve tarihlerinde yeni bir sayfa açmışlardır. Ancak buna rağmen masum sivillere yönelik gerçekleştirilen bu katliamın acısını hala yüreğimizde hissediyoruz. Bir kez daha Hocalı katliamında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, Azerbaycan halkına taziyelerimizi iletiyorum. ‘ Tek millet, üç devlet’ olarak KKTC Azerbaycan'ın haklı mücadelesinde yanında olmaya her  daim devam edecektir.”
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Matematikte etkisiz eleman ne ise KKTC da odur. Birinin yanında olsak veya olmasak ne fark eder ki?

Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Nerede ikili ilişki? Devlet parası ile yeme içme gezme hediye alma verme ilişkisi eksik olsun. Bu yapılanlar ahmaklara oynamadır. Kaldı ki ne onların bize ne de bizim onlara faydamız olmaz. Yalan dolan hırsız ve kacaklara anca mekân oluruz birbirimiz için. Başka bir bok olmaz.

Turkish Power
Turkish Power - 2 ay Önce

Bunlar ikili iliskilerdir senin rumun yunanin ermenin orda burda olsa ne etkisi oluyor ne agirligi oluyor herseyi kucumsemeye kalkarak nereye varacagini zannediyorsun senin rumun ermenin yunanin fransa israil misir yalakaliginda feziyor da ne oluyor

Doğru Söz
Doğru Söz - 2 ay Önce

Turkish Power demekle o power olmuyor. Filistinde anlayamadı
n mı? Kıbrıs adası munhasır bölgedinde kaç sondaj yapabildin? Rahi Brunson'da power kimde idi. Turkis Power olsa KKTC çoktaaaaaan tanınmıştı.

Turkish Power
Turkish Power - 2 ay Önce

Senin ab abd en ukraynada irakta suriyede libyada ne yapabildi yemende ne yapabildi sayin dogrusoz 3. Dunya savasi gocmen ayaklanmalari kapida ab iflasda

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474