banner564
banner556

Babalar Gününde karantinasız giriş

Özersay, Güney Kıbrıs’a çalışmaya giden vatandaşların 20 Haziran Cumartesi günü karantinaya girmeksizin KKTC’ye geçebileceğini belirtti

banner611
Babalar Gününde karantinasız giriş
banner598
banner616

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Güney Kıbrıs’a çalışmaya giden vatandaşların 20 Haziran Cumartesi günü karantinaya girmeksizin KKTC’ye geçebileceğini belirtti.
Özersay, TAK’a yaptığı açıklamada, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, çalışmak için Güney’e geçen vatandaşların Pazar günü babalar gününü aileleriyle geçirebilmeleri yönünde görüş birliğine varıldığını kaydetti. 
Özersay, “Çalışmak için Güney Kıbrıs’a giden ve halen orada bulunan vatandaşlarımızın, 20 Haziran Cumartesi günü PCR test sonuçlarını göstererek, karantinaya girmeksizin KKTC’ye geçebilmeleri yönünde Bakanlar Kurulu’nda görüş birliğine varılmıştır. Bu karar, Güney Kıbrıs’a çalışmaya giden vatandaşlarımızınkarantina sıkıntısı yaşamaksızın Babalar Gününü aileleriyle geçirebilmelerine olanak vermek üzere alınmıştır” dedi. 
Özersay, bu maksatla yapılacak geçişlerin Metehan Sınır Kapısından gerçekleşmesi yönünde bir düzenleme de yapıldığını aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET SERYİR
AHMET SERYİR - 3 yıl Önce

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU ! SİZİN ARTIK SAVUNULACAK YANINIZ KALMADI ! YAZIKLAR OLSUN SİZE ! NE DİRAYETSİZ NE BECERİKSİZMİŞSİNİZ. SİZ DEĞİL HÜKEMETTE YÖNETİCİ APARTMAN DA DAHİ YÖNETİCİ OLAMAZSINIZ !

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474