banner564
banner622

Bakanlık harekete geçti

Dinçyürek; ilaç stoklamaları ve arşivlemede eksiklikler olduğunu belirtti

Bakanlık harekete geçti
banner598

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, ilaç stoklamaları, arşiv gibi noktalarda eksiklikler bulunduğunu belirtti. Dinçyürek, eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. 
Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, ekibiyle birlikte İlaç ve Eczacılık Dairesi'ni ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı, incelemelerde bulundu.
Sağlık Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Serap Konde’den bilgi alan Dinçyürek, İlaç ve Eczacılık Dairesi’nin daha çağdaş koşullarda hizmet vermesi için çalışmaların başladığını belirtti.
İlaç stoklamaları, arşiv gibi noktalarda eksiklikler bulunduğunu belirten Bakan Dinçyürek, İlaç Eczacılığın hizmet akışı ve denetleme fonksiyonları üzerine teknik çalışmaların başladığını kaydetti.
Dinçyürek, önümüzdeki hafta İlaç ve Eczacılık Dairesi’ni yeniden ziyaret ederek daha detaylı teknik bir toplantının yapılacağını, aynı zamanda yarın Sağlık Bakanlığı’nda yeşil reçete denetleme konusunda komitenin yeniden toplanacağını, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini kaydetti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473