banner564

Bengihan: Yazıklar olsun

Töre’nin Meclis çalışanı KTAMS üyelerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı uyguladığı öne sürüldü

Bengihan: Yazıklar olsun
banner598

Cemre Peral YANIKER
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), “Cumhuriyet Meclis’i Başkanı Zorlu Töre’nin Meclis çalışanı KTAMS üyelerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı uyguladığını” öne sürdü, konuya ilişkin basın açıklaması yaptı.
Meclis önünde toplanan KTAMS Yönetim Kurulu üyeleri, Töre’nin Meclis çalışanlarına ve Sendika’ya karşı tutumunu protesto etti. 
KTAMS Başkanı Güven Bengihan, eylemde yaptığı açıklamada, KTAMS çalışanlarına uygulanan baskının “kabul edilebilir” olmadığını kaydetti. 
Bengihan, Meclis Başkanı Töre’nin özellikle işe yeni başlayanlara “Sendika’dan istifa etmedikleri takdirde performans dosyalarını onaylamayacağı” yönünde ifadeleri olduğunu ileri sürerek, performanslara ilişkin tüzüğe dikkat çekti, yasa ve tüzüklerin keyfi uygulamaların önüne geçilmesi için yapıldığını hatırlattı.
“Kendilerini yasaların üzerinde görenler günü geldiğinde cevabını alır” diyen Bengihan, bugünün cevap verme günü olduğunu söyledi. 
Bengihan, Töre’nin çalışanların sendikadan istifa etmesi için “KTAMS’ın Rumcu ve vatan haini” olduğunu söylediğini de iddia ederek, bugüne kadar KTAMS’la ve mücadelesiyle ilgili birçok makamın eleştiride bulunduğunu, kendilerinin de bu eleştirilere açık olduğunu ancak bugüne kadar hiçbirinin KTAMS hakkında böyle bir ifade kullanmadığını vurguladı, “Yazıklar olsun” dedi.

 KTAMS’tan Töre’ye "hediye"
"Yılbaşı öncesi yaptıkları ziyaretlerde hediyeler de bıraktıklarını, Meclis Başkanı Töre’ye de hediye olarak bir galon benzin getirdiklerini" söyleyen Bengihan, Töre’yi “düğün, dernek, cenaze gezmekle” eleştirdi. “Bu dolaşmaya ne benzin ne de mazot dayanır” diyen Bengihan, “gezmelerinden eksik kalmaması ancak işine de bakabilmesi” için benzin getirdiklerini dile getirdi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474