banner564
banner622

‘Biletimizi alırız’

Devriye ekipleri tarafından yakalanan iki Nijeryalı ülkelerine girmek istediğini söyledi

‘Biletimizi alırız’
banner598

Gönyeli’de devriye gezen Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından tespit edilen Lawrange Kalu ile Preciso Agulor’un ülkede kaçak yaşadığı belirlendi.
Her iki zanlı dün mahkemeye çıkarılırken, yargılanmak üzere cezaevine gönderilmeleri talep edildi. Zanlılar ise bilet alıp, ülkelerine gitmek istediklerini dile getirdi. 
Gönyeli Polis Karakolunda görevli polis memuru olguları aktardı. Polis, 11 Ocak 2024 tarihinde saat 11.00 raddelerinde Gönyeli’de Ahmet Ruso Caddesi üzerinde devriye gezen Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından fark edilen zanlıların yapılan muhaceret kontrolünde her ikisinin de 9 Kasım 2022 tarihinden itibaren 408 gün KKTC'de izinsiz ikamet ettiklerini tespit ettiklerini söyledi. 
Polis, zanlıların suçüstü tutuklanarak, haklarında soruşturma yapıldığını kaydetti. Polis, zanlılarla ilgili İçişleri Bakanlığı Muhaceret Dairesinden ifade temin edildiğini, KKTC’de herhangi bir yasal bağı bulunmadıklarını söyledi.
 Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, zanlıların 20 gün süre ile merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.
Polisin ardından söz hakkı alan zanlılar biletlerini kendilerinin alabileceğini, ülkeleri olan Nijerya’ya gitmek istediklerini söyledi. 
Mahkeme, zanlıların 15 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet TAS
Mehmet TAS - 2 ay Önce

Afrikalilar kacak. Kacak devlette mesken kurdular

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474