banner564
banner556

Bilimin önemine dikkat çekildi

CTP heyeti, İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri, ülkenin olası bir deprem felaketi karşısındaki durumunu konuştu

Bilimin önemine dikkat çekildi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Asım Akansoy ile Örgütlenme Sekreteri Ürün Solyalı, KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nı (İMO) ziyaret etti.
Verilen bilgiye göre, İnşaat Mühendisleri Odası’nda gerçekleştirilen görüşmede, ülkenin olası bir deprem felaketi karşısındaki durumu ve bu süreçte İnşaat Mühendisleri Odası’nın sağlayabileceği katkı konuşuldu.
İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu, Genel Sekreter Abdullah Ekinci ve Yönetim Kurulu üyesi Gökçe Kızıldere'nin yer aldığı görüşmede, İnşaat Mühendisleri Odası’nın bugüne kadar yaptığı çalışmalar ele alındı. Ülkedeki yapılaşma ve olası bir depremin etkileriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Depreme dayanıklı binalar ve İnşaat Mühendisleri Odası’nın bu süreçte üstleneceği rol ile ilgili bilgi alan CTP yetkilileri, bilimin ışığında ilerlemenin önemine dikkat çekerek Kıbrıs Türk halkının öz kurum ve kuruluşlarına olan güvenlerini yineledi.
İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri, ülkedeki binaların risk analizlerini yapmak üzere pazartesi gününden itibaren sahaya ineceklerinin altını çizdi. Oda yetkilileri, Başbakanlıkta yapılan toplantıda aldıkları sorumluluğun bilinciyle hareket edeceklerini belirtti, bu görevi karşılıksız şekilde yürüteceklerinin altını çizdi.

İş birliği ve destek artarak devam edecek
CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, süreçte İnşaat Mühendisleri Odası’nın yapacağı çalışmalara destek vereceklerinin altını çizdi.
Bilimin önemine işaret eden Akansoy, yurttaşlara bilimin yolunda atılacak adımlara uyma çağrısında da bulundu. Önümüzdeki süreçte de İnşaat Mühendisleri Odası ile her zaman iş birliği içinde çalışmaya ve destek vermeye devam edeceklerini kaydeden Akansoy, ülkedeki üniversitelerin de desteğiyle İnşaat Mühendisleri Odası şemsiyesi altında bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473