banner564
banner556

Bir yeni vaka

KKTC'de son 24 saatte bin 280 test yapıldı, 1 pozitif vakaya rastlandı

banner587
Bir yeni vaka

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının bin 280  olduğunu,  1 pozitif vakanın tespit edildiğini açıkladı.

Bakan Pilli, bugün yapılan 1280 test sonucuna göre 1 pozitif vaka tespit edildiğini,  vakanın havayolu ile ülkemize gelen Kazakistan uyruklu bir kişi olduğunu belirtti. Pilli, bugün çıkan 1 pozitif vaka ile birlikte ülkemizde vaka sayısının 4’e çıktığını söyledi.

Bakan Pilli, Kazakistan’ın C gurubunda yer alan ülkeler arasında olması nedeniyle bu kişinin zaten karantina altında olduğunu, ülkemizde yapılan PCR testinin pozitif olarak belirlenmesinin hemen ardından, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Karantina Bölümünde alınarak tedavisine başlandığını açıkladı.

Bakan Pilli, halkımızın bu dönemde kurallara uyması gerektiğini bir kez daha yineleyerek, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini, özellikle 65 yaş üzerinde olanların mümkün olduğunca kalabalık ortamlardan uzak durması ve kendilerini koruması gerektiğini  vurguladı.

3  Temmuz 2020 Covid-19 genel durumu  şöyle;

Bugün Yapılan Test Sayısı: 1280    

Bugün saptanan Pozitif Vaka Sayısı: 1

İyileşip Bugün Taburcu Edilen Vaka Sayısı-yok

Bugün Kaybedilen Vaka Sayısı- yok

Yapılan Toplam Test Sayısı- 40.100

Toplam Vaka Sayısı- 112

İyileşip Toplam Taburcu Edilen Vaka Sayısı – 104

Tedavisi Devam Eden Vaka Sayısı- 4

banner571

Toplam Kaybedilen Hasta Sayısı- 4

Yoğun Bakımda Yatan Hasta Sayısı-yok

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 2 yıl Önce

Sayin Pilli bu Kazakistandan gelen hasta ucakta tek basina seyahat etmedigine gore , onunla birlikte gelen yolculara bulasitrabilecegine gore , bu yolcular A grubundan olsalar bile hastaligi kapma riskleri yuksek degil mi?

Yani siz bu Kazakistanli hastayi karantinaya alsaniz bile , onunla birlikte ayni ucakta seyahat etmis kisilerin hastaligi kapmadigindan nasail emin olabiliyorsunuz? Bunlar A grubundan da olsalar HEPSININ karantinaya alinmasi gerekir, sizin dediginiz gibi SADECE C GRUBUNUN degil.

Nasil bu kadar uyduruk onlemler alabiliyorsunuz akil almiyor.

muhammet
muhammet - 2 yıl Önce

midembilirsiniz neden izin verirsiniz ondan sonrada önlem alalim dersiniz hava fisodur işiniz

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473