banner564
banner556

Bölgeye hizmet verecek

Yedi oda ve bir hücreden oluşan Beyarmudu Polis Karakolu, üst düzey katılımın olduğu törenle açıldı

Bölgeye hizmet verecek

Filiz SEYİS       
Beyarmudu Polis Karakolu, düzenlenen törenle açıldı. Beyarmudu Polis Karakolu açılış törenine, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk, Güvvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, 28. Tümen Komutanı Tuğgeneral Taner Uysal, Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Amcaoğlu, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Albay Kadir Bayraklı, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, Polis Genel Müdür 2. Yardımcısı Hüseyin Sağıroğlu ve tüm ilçelerin polis müdürleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesi ile başlayan tören, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın konuşmasıyla devam etti.

Soyalan: Hayırlı olmasını temenni ederim
Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan konuşmasına, Beyarmudu Bölgesine yeniden polis karakolu kazandırmanın gurur ve onurunu yaşadıklarını belirterek başladı.
2008 yılında Polis Karakollarının Merkezileştirilmesi Projesi kapsamında daha önce Beyarmudu sınırları içinde var olan polis karkolunun boşaltılarak, Dörtyol Polis Karakoluna taşındığını anlatan Soyalan, boşaltılan polis karakolu ile lojmanlarının 31 Temmuz 2013 tarihinde imzalanan protokolle, ihtiyaç duyulması halinde geri verilmek üzere Beyarmudu Belediyesi’ne devredildiğini aktardı.
Soyalan, Dörtyol Polis Karakolu’nun Beyarmudu beldesine olan uzaklığı ve bölgenin konumu dikkate alındığında Beyarmudu’na yeniden polis karakolu açma ihtiyacı doğduğunu vurguladı.
Soyalan, “İşte bu anlayışla, tüm imkanlarımızı seferber ederek, Beyarmudu Bölgesinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına beldeye yeniden bir polis karakolu kazandırdık. Bu hizmetin gerçekleşmesinde, hiçbir zaman desteğini bizden esirgemeyen başta Güvvenlik Kuvvetleri Komutanımız Tümgeneral Zorlu Topaloğlu, Başbakanlık Müsteşarı Sayın Hüseyin Amcaoğlu ve Beyarmudu Belediyesi Başkanı Sayın İlker Edip’e bir kez daha huzurunuzda teşekkür eder, Karakolun Devletimize ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ederim” diyerek konuşmasını tamamladı.
Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın konuşmasının ardından açılışı yapılan bina gezildi. Tören, ikram ile sona erdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağusalı
Mağusalı - 10 ay Önce

Sessiz sedasız yıllar önce kapatıldı. O zamanın üst düzey komutanları bu karakolu gereksiz gördü kapattı. Demek ki yanlıştı. Halka yerinde hızmet önemlidir. Yanlış yapılmıştı. Hayırlı olsun diyelim.

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473