banner556

‘Bu şartlarda çalışılamaz’

Kar-İş Başkanı Topaloğlu, zamlar nedeniyle toplu taşımacılığın tıkandığını söyledi

‘Bu şartlarda çalışılamaz’

--Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, TL’deki değer kaybı ve zamlar nedeniyle toplu taşımacılığın çalışamaz hale geldiğini belirterek hükümete “Ne yapmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

Kar-İş Başkanı Topaloğlu, yazılı açıklamasında, yapılan zamlara tepki gösterdi; TL’nin değer kaybına dikkat çekti.
Geçen yıl mayıs ayından bugüne kadar ülkede akaryakıta yüzde 149,75 artış geldiğini belirten Topaloğlu;  “Ayrıca ülkemizdeki akaryakıt artışının otomatik olarak ayarlanması ve her geçen gün yapılan fiyat değişikliği toplu taşımacılığı artık kontak kapatma noktasına getirmiştir” dedi.
Topaloğlu, “Ülkemizde sürdürülebilir ve kaliteli bir toplu taşımacılık için; hükümetin bir an önce bu sektöre çare üretebilecek bir çalışma başlatmaması halinde ülkemizde tolu taşımacılık diye bir sektör kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.
Toplu taşımacılığın devam ettirilebilmesi için hükümetin toplu taşımacıya akaryakıt ile ilgili doğrudan destek vermesini istediklerini kaydeden Topaloğlu, bu şartlarda çalışamayacaklarını, şirketlerin artık zarar etmeye başladığını ifade etti. 

banner560
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 3 ay Önce

Asgari ücreti de otomatige baglasinlar 2 haftada bir asgari ücrete okkalı zam gelsin

SIRADAKİ HABER

banner456

banner472