Çalışmaları yerinde gördü

Cumhurbaşkanı Akıncı eşiyle birlikte Temiz Düşün Yaz Kampı’nı ziyaret etti

Çalışmaları yerinde gördü
banner432

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı’yla birlikte, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Mesarya İzcilik Birimi’nin Tatlısu’da gerçekleştirdiği Temiz Düşün Yaz Kampı’nı ziyaret etti. 

Öğrenci ve eğitmenlerle sohbet eden Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, öğrencilerin kamp boyunca gerçekleştirdikleri faaliyet ve temizlik çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Akıncı, kendisinin de ilkokul yıllarında izci olduğunu ifade ederek, izcilikle birlikte insanın direncinin arttığını belirtti.
Öğrencilerin yaz kampını, Kuzey Kıbrıs’ın en güzel köşelerinden biri olan ve Tatlısu’da yaptığını ifade eden Akıncı, Tatlısu’nun uluslararası bir örgütlenme olan Cittaslow (Sakin Şehir) üyeliğine kabul edildiğini belirterek, bir onur kaynağı olduğunu dile getirdi. 
Cumhurbaşkanı, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Tatlısu Belediye Meclis üyeleri ve bölge halkını Tatlısu’nun Cittaslow üyeliğinden ötürü tebrik etti.

Sancar: Çevre konusunda duyarlı olunmalı
Kampa katılan öğrencilerin eğitmeni Hüseyin Sancar da yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı’ndan, temizlik projeleriyle ilgili her türlü maddi ve manevi katkıyı aldıklarını ve bundan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Sancar, kamp boyunca öğrencilerin yürüttüğü çevre faaliyetlerine değinerek, kamp boyunca öğrencilerin çevre farkındalıklarının arttığını söyledi. 

Orçan, öğrenci ve eğitmenlere teşekkür etti
Ziyarette Cumhurbaşkanı Akıncı’yla birlikte yer alan Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ise, Temiz Düşün Yaz Kampı’na katılan öğrenci ve eğitmenleri Tatlısu’da ağırlamaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Orçan, çevre konusundaki duyarlılığı nedeniyle Cumhurbaşkanı Akıncı ve Temiz Düşün Yaz Kampı’na katılan öğrenci ve eğitmenlere teşekkür etti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460