banner564
banner556

Çatalköy renklendi

banner587

Beşparmaklar Kültür Sanat Günlerine Türkiye ve KKTC’den yoğun katılım oldu

banner589
Çatalköy renklendi

Çatalköy Belediyesi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Beşparmaklar Kültür Sanat Günleri önceki gün başladı.
Belediyeden yapılan açıklamaya Kültür Sanat Günleri, kortej yürüyüşüyle start aldı.
Açılış törenine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, Çatalköy Belediyesi’nin kardeş belediyeleri olan Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Antalya–Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Nevşehir Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, bazı milletvekilleri ve belediye başkanları da katıldı.
Etkinlikte Çatalköy Belediyesi Nostalji Halk Dansları gösterisi, Çatalköy Belediyesi Tiyatro Su  Heykeller Sessiz Haykırış gösterisi, Mustafa Özdoğan ve Orkestrası  konseri, fotoğraf sergisi, Cyprus Dance of Fire ve SOS konseri yer aldı.
Çocuk mahalle oyunları, Çatalköy Nostalji Halk Dansları, yeme içme atışmaları konulu gösteri, Grup Feslikan konseri ile dün de devam eden Kültür Sanat Günleri, ünlü modacı Abdullah Öztoprak’ın “Zuhur” adını taşıyan şovuyla sona erdi.
Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, açılış töreninde yaptığı konuşmada belediye olarak, Kıbrıs Türk kültürüne, sanatına, değerlerine sahip çıkmayı prensip edindiklerini ifade ederek, bu değerlerin turistlere tanıtılması, genç nesillere anlatılarak, geleceğe taşınmasının önemine değindi. 

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473