banner564

Çavuşoğlu: Yanınızdayım

Türkiye Cumhuriyeti’nde okuyan Kıbrıslı Türk öğrencilerin kenetlenmesi için bir araya geldiklerini söyledi

Çavuşoğlu: Yanınızdayım
banner598

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk Öğrenciler Birliği – Türkiye’nin (KTÖB-TR) yönetim kuruluyla görüşmesinde, her zaman öğrencilerin yanında olduğunu vurguladı.
Verilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, kabuldeki konuşmasında “Kıbrıslı Türk öğrencilerin bir araya gelmeleri sadece kişisel düzeyde değil, toplumsal ve kültürel düzeyde de bulundukları bölgelerde önemli etkiler yaratacak” dedi.
Eğitim Bakanı Çavuşoğlu, birliğin, Kıbrıslı Türk öğrenciler arasında dostlukları pekiştiren, dayanışma ve desteği güçlendiren bir platform olacağını söyleyerek daha güçlü toplumun temellerinin da böyle atılacağını, gençlerin önemli bir sorumluluk üstlendiğini belirtti.
Birlik tarafından dile getirilen sorunlara çözüm üretmek için de gerekli adımları atacaklarını belirten Çavuşoğlu, ilk etapta eğitim ateşesi bulunmayan Mersin’deki öğrencilerin sorunlarını gidermek için Ankara Eğitim Ateşesi Bünyamin Merhametsiz’i yetkilendirdiğini açıkladı.
Çavuşoğlu, her koşulda öğrencilerin yanında olduklarını da vurguladığı konuşmasında, Kıbrıs Türk Öğrenciler Birliği – Türkiye’ye çalışmalarında başarı diledi.

Tınazlı: Kısa sürede 200 üyeye ulaştık
KTÖB-TR adına söz alan Başkan Yardımcısı Arda Tınazlı ise derneğin kuruluşu ve amaçları hakkında Çavuşoğlu'na bilgi vererek, Türkiye Cumhuriyeti’nde okuyan Kıbrıslı Türk öğrencilerin kenetlenmesi için bir araya geldiklerini söyledi.
Birliğin amaçları arasında Türkiye'de öğrenim gören üniversite öğrencilerinin yaşadığı her türlü sorun ve güçlüğe çözüm üretmek, eğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenleyerek birlikteliklerini pekiştirmek ve yeni öğrencilere kılavuzluk etmek olduğunu belirten Tınazlı, kısa sürede 200 üyeye ulaştıklarını dile getirdi.
Tınazlı, 11 Ağustos'ta Büyük Han’da düzenledikleri etkinlikte üyelerle buluştuklarını da kaydederek, fikir birliğiyle belirledikleri bazı konuları Bakan Çavuşoğlu'na aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473