banner564
banner556

‘Daha da zor  günler kapıda’

Erhürman, pandemi sürecinde hükümet ve Cumhurbaşkanı’nın diyalog yerine çatışmayı tercih ettiğini bunun da sorunları artırdığını söyledi

‘Daha da zor  günler kapıda’

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, hükümetin plan ve program konusunda sınıfta kaldığını, bu yüzden toplumu daha da zor günlerin beklediğini savundu.

Erhürman, pandemi sürecinde hükümet ve Cumhurbaşkanı’nın diyalog içerisinde olmak yerine çatışmayı tercih ettiğini, bunun da sağlık ve ekonomide sorunların derinleşmesine neden olduğunu ileri sürdü ve “İnsanlar aş peşinde, ekmek peşinde ve işsizlik aldı başını gidiyor. Bu noktada artık silkinip kendimize gelme zamanıdır” dedi.
Verilen bilgiye göre, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Kurban Bayramı münasebetiyle bayram ziyaretlerinde bulundu.
Beraberindeki heyetlerle birlikte Doğanköy, Ozanköy, Çatalköy, Dörtyol, Korkuteli ve Maraş’ı ziyaret eden Erhürman, halkın bayramını kutladı, iç ve dış konularla ilgili görüşlerini aktardı.
Erhürman, dünyanın bilmediği bir virüsle karşı karşıya kalındığını ve bu sürecin en başından itibaren hükümete ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.
Hükümete iki noktaya dikkat etmeleri gerektiğini defalarca söylediklerini anlatan Erhürman, sağlık tedbirleri açısından kapanmanın ardından açılmanın başlayacağı döneme kadar bütün hazırlıkların tamamlanması ve Pandemi Hastanesi’nin hızla yapılması, bu yönde para yoksa da borçlanmaya gidilmesi gerekliliğinin olduğunu kaydetti.
Erhürman, “Hazır olalım ki açıldıktan sonra tekrardan kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalmayalım” dediklerini ama hükümetin dinlemediğini ifade etti.

Türkiye’den para geldi ama beceremediler
Hükümeti uyardıkları ikinci noktanın ise ekonomi alanı olduğunu vurgulayan Erhürman, şunları kaydetti:
“Türkiye’den eninde sonunda bir yardım gelecek ama doğru şekilde formüle edin ki gelen desteği özel sektöre aktarabilelim, çünkü memura aktarırsak adeta delikli kovaya atmış gibi olacağız. Oradan atacağız, buradan gidecek. Maliye özel sektörden gelen vergilerden gelir elde ediyor. Biz batarsak, Maliye de gelir elde edemeyecek. Maalesef bunları söylemiş olmamıza ve Türkiye’den de iyi bir para gelmiş olmasına rağmen, bunu beceremediler. Geldiğimiz nokta, çok sıkıntılı bir nokta.” 

Bizleri daha da zor günler bekliyor
Yüksek öğrenimde öğrencilerin çoğunun dönmeyeceğini, üniversitelerin çoğunun online eğitimi konuştuğunu da söyleyen Erhürman, hükümetin program ve plan işinde sınıfta kaldığını ve sınıfta kaldığı için de halkı daha da zor günlerin beklediğini savundu.
Bunlar olup biterken UBP-HP Hükümeti’nin son bir aydır hükümet bozup hükümet kurduğunu öne süren Erhürman, toplum ciddi sıkıntılar yaşarken hükümet ortaklarının başka işlerle uğraştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı daha aktif olmalıydı
Cumhurbaşkanlığı makamının bu dönemde aktif olarak hükümete yardımcı olmasını beklediklerini de söyleyen Erhürman, “Türkiye ve Avrupa Birliği ile ilişkilerini geliştirerek, daha fazla katkı sağlamasını beklerdik. Çünkü bu memlekette, dış ilişkiler dediğimiz işi büyük ölçüde Cumhurbaşkanlığı yürütüyor. Oradan da bu hareketi görmedik. O da hükümet ile tartışmaya girdi. Cumhurbaşkanlığı ile hükümet tartışıyor, hükümet ortakları gazeteler üstünden birbiri ile tartışıyor. Bu arada da insanlar aş peşinde, ekmek peşinde ve işsizlik aldı başını gidiyor. Bu noktada artık silkinip kendimize gelme zamanıdır” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
turkish power
turkish power - 3 yıl Önce

gerceklikten nasibini almamis bos muhalefet tellali

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473