banner564
banner556

Deprem etkisi

Sosyal medyada paylaşılan ‘skandal video’ konusunda açıklama yapan Başbakan Saner, kurultay öncesinde çirkin bir kişilik suikastına hedef olduğunu bildirdi

banner611
Deprem etkisi
banner598
banner616

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersan Saner’le ilgili video paylaşımı sosyal medyada deprem etkisi yarattı. Kurgulanmış bir video ile çirkin bir kişilik suikastının hedefi olduğunu belirten Başbakan Saner, bu gelişme sonrasında iki seçenek arasında kaldı. Saner ya istifa ederek seçimlerden çekilecek, ya da bu skandalın perde arkasını aydınlatarak iddiasını sürdürecek.
Açıklamasında  “Konu sadece ben değilim. Saldırıya uğrayan ben, ailem, partim ve siyaset kurumumuzdur” diyen Saner “Aylardır böyle bir şey yapılacağı kulaklara fısıldanıyor ancak ben bir makama erişmek uğruna bu kadar seviyesiz bir tutum içine girileceğine ihtimal vermiyordum” şeklinde konuştu. Saner, skandal videonun Güney Kıbrıs’tan alınan bir telefon numarasıyla paylaşıldığına dikkat çekti.

Bir komplo söz konusudur
Ersan Saner, “Konu sadece ben değilim. Saldırıya uğrayan ben, ailem, partim ve siyaset kurumumuzdur. Dolayısı ile hukukçularımız, yol arkadaşlarım, partililerimizle birlikte durum değerlendirmesi yapmaya devam ediyoruz.”
UBP Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada Saner, açıklamasında şunları kaydetti:
“20 yıldır halkımıza UBP saflarında hizmet etme gayreti içinde oldum.
Bu süre içinde daima çağdaşlıktan, haktan, hukuktan, siyasi etikten yana tavır koydum.
Ailemin, partimizin,  halkımızın, huzurunu, birlik ve beraberliğini çıkarlarını korumayı hep vazife bildim.
Bu çerçevede, tabandan gelen sese kulak vererek konjonktür zorunlu kıldığı için, Türkiye ile iyi ilişkileri sürdürerek yaşadığımız mali güçlükleri aşabilmek adına bana önemli görev düştüğünden 30-31 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Kurultay’da UBP Genel Başkanlığı’na aday oldum.
Ne var ki, Genel Başkanlık yarışının son 10 gününe girilirken önce Güney Kıbrıs’tan satın alınan bir telefon numarasından şahıslara kurgulanmış bir video gönderildi.
Öğleden sonra ise aynı video sosyal medyada yayınlanmaya başladı.
Aylardır birileri tarafından böyle bir şey yapılacağı kulaklara fısıldanıyor ancak ben bir makama erişmek uğruna bir insanın ailesini, çevresini, partisini böylesine rencide edecek kadar seviyesiz bir tutum içine girileceğine ihtimal vermiyordum.
Bu yola başvuranların ola ki o makama geldiklerinde nelere başvurabileceklerini halkımızın ve partililerimizin takdirine bırakıyorum.
Teknolojik olanaklardan alabildiğince yararlanılarak kurgulanan bu video ile çok çirkin bir itibar suikastının hedefi oldum.
Birilerinin benim çok sevdiğim ülkeme, partime hizmet etmemin önüne siyasi mücadele ile değil çirkin saldırılarla geçmek istediği nettir.
Tamamen bu amaçla düzenlenmiş bir komplo söz konusudur.
Hatta yeraltı dünyası ile işbirliği yapıldığına dair saptamalar vardır.
Konu sadece ben değilim. Saldırıya uğrayan ben, ailem, partim ve siyaset kurumumuzdur.
Dolayısı ile hukukçularımız, yol arkadaşlarım, partililerimizle birlikte durum değerlendirmesi yapmaya devam ediyoruz.
Bu halk beni iyi tanır. Eğer ailem, partim ve ülkem söz konusu ise her türlü kararı tereddütsüz verebileceğimi iyi bilir.
Halkımız ve UBP’lilerin bu komployu benimsemesi mümkün değildir.
Görülecektir ki siyasi ahlaksızlıktan medet umanlara gereken cevap verilecektir.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Ne suikastı eline beline diline sahip olmazsa baykal gibi olursun ayıyla yatağa güren isirilmayi göze alır

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473