banner564
banner622

Diyalog kapısı açık

“E-Vize sisteminin tüm yazılım aşamaları tamamlanmış ve test aşamasına geçilmiştir” diyen Üstel, öğretmen sendikalarına da zeytin dalı uzattı

Diyalog kapısı açık
banner598

Bakanlar Kurulu’nun dünkü toplantısında öğretmenlerin grevi, kamu binaları ve okulların depreme karşı dayanıklılığı ve E-Vize Tüzüğü ele alındı.
Toplantı sonrası açıklama yapan Başbakan Ünal Üstel, E-Vize Tüzüğü’nün Bakanlar Kurulu’ndan geçtiğini duyurdu; eğitimin önemine vurgu yaparak, sıkıntıların ortadan kaldırılması için diyalog kapılarını sonuna kadar açtıklarını belirtti. 

Eylemler masaya yatırıldı
Bakanlar Kurulu toplantısı, saat 14.30 sıralarında sona erdi. İki saat süren toplantının ardından yazılı açıklama yapan Başbakan Ünal Üstel, toplantıda öğretmen sendikalarının eylemlerini de ele aldıklarını duyurarak, eğitimin kesintisiz devam etmesi için diyalog kapılarını tamamen açtıklarını, tüm öğretmen sendikalarına kapılarının açık olduğunu vurguladı.
Deprem Denetim Komitesi’nin tüm kamu binalarının ve okullarının depreme karşı risk analizlerini yaptığını belirten Üstel, Müteahhitler Birliği ile güçlendirme ve yıkım için uzlaşıya vardıklarını, seçim yasaklarını sona erince protokol imzalayacaklarını kaydetti.

Binaların risk analizlerini yaptırdık

Hükümet olarak bir ilke imza atarak Başbakanlığa bağlı Deprem Denetim Komitesi’ni kurduklarını anımsatan Üstel, tüm kamu binalarının ve okulların depreme karşı risk analizlerini yaptırdıklarını ve işi burada bırakmayarak gerekli adımları da attıklarını belirtti.

Başbakan Ünal Üstel, “Müteahhitler Birliğimiz ile güçlendirmeye ihtiyaç duyulan binalar için güçlendirme, yıkım kararı verilecek okullar için ise yenilerini yapma noktasında belli bir uzlaşıya varmış durumdayız. Takdir edersiniz ki seçim yasaklarının içerisindeyiz. Seçim yasakları tamamlanır tamamlanmaz okullarımızı çocuklarımız için çok daha güvenli hale getirmek adına tüm çalışmaları başlatmak üzere protokolümüzü de imzalayacağız” dedi.

Ciddi adımlar atıldı

Üstel, hükümetin ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda ülke güvenliği ve kamu huzurunun korunması adına son bir yılda yapılan çalışmaların ve atılan adımların en önemlisi olarak nitelediği E-Vize Otomasyon Sistemi’nin hayat bulması adına E-Vize Tüzüğü’nün Bakanlar Kurulu toplantısından geçtiğini de duyurdu.
“Ülke güvenliğinin sağlanması, kayıtlılığın artması adına ilk günden itibaren ciddi adımlar atıldı. Güvenlik Kuvvetlerimiz ve polis teşkilatımızın raporları doğrultusunda hareket ederek, yargı süreçleri sonucunda suça karışan, ülke huzurunu bozan kişilere karşı sıfır toleransla hareket edildi. Hükümet olarak ülkeye girişlerde sıkı bir denetim getirilmesi için sorunun köküne inilerek, yapılan çalışmalar sonucunda ortaya bir vizyon koyduk” diyen Üstel, E-Vize ile ülkeye girişlerde yapılacak denetimin güçleneceğini vurguladı.

Yasal çerçeve tamam
E-Vize Sisteminin uygulamaya sokulması için son aşama olan tüzük çalışmasının da tamamlandığını kaydeden Üstel, “Yasal çerçevesini de tamamladığımız E-Vize otomasyon sisteminin devreye sokulması ile ülke güvenliğinin sağlanması ve kamu huzurunun korunması adına önemli bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Kısa sürede E-Vize uygulamasına geçilecek ve kazanan ülkemiz olacaktır” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜMİT  Ozdemirağ
ÜMİT Ozdemirağ - 10 ay Önce

“Ülke güvenliğinin sağlanması, kayıtlılığın artması adına ilk günden itibaren ciddi adımlar atıldı. Güvenlik Kuvvetlerimiz ve polis teşkilatımızın raporları doğrultusunda hareket ederek, yargı süreçleri sonucunda suça karışan, ülke huzurunu bozan kişilere karşı sıfır toleransla hareket edildi. Hükümet olarak ülkeye girişlerde sıkı bir denetim getirilmesi için sorunun köküne inilerek, yapılan çalışmalar sonucunda ortaya bir vizyon koyduk” diyen Üstel,
Sanki ülkenin güvenliğini sağlamış gibi konuşuyor.
Ülkeye girişlerde, önce paçaları sıvadınız. Sonra pantolon yere endi ve sonunda don göründü. dOn görününce, prtaya çıktınız ve " Hükümet olarak ülkeye girişlerde sıkı bir denetim getirilmesi için sorunun köküne inilerek, yapılan çalışmalar sonucunda ortaya bir vizyon koyduk” dediniz. Ama çok, çok geç kaldınız. Çünkü, memlekette açılmadık, soyulmadık ev kalmadı. Artan trafik törerü karşısında yapacak bir şeyiniz kalmadı. İflas ettiniz.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474