banner564
banner556

Durum felaket

Korkmazhan, 2013 yılında çek yasağına girenlerin sayısı 2 bin 910 iken 2015 yılı başında bu rakamın 3 bin 500 civarına ulaştığını savundu

Durum felaket
Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), yükselen döviz ve hayat pahalılığı karşısında halkı koruyucu tedbirlerin hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.
BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, halkın büyük bir kesiminin hayat pahalılığı karşısında sürekli borçlanarak ve borcunu borçla kapatarak yaşamaya çalıştığını savundu.
Dövizde meydana gelen yükseliş ve hayat pahalılığı karşısında işçilerin, üreticilerin, esnafın, küçük işletmelerin ve halkın büyük bir kesiminin daha da yoksullaştığını ve borç batağına saplandığını ileri süren Korkmazhan, 2013 yılında çek yasağına girenlerin sayısı 2 Bin 910 iken 2015 yılı başında bu rakamın 3 bin 500 civarına ulaştığını, ülkede “çek yasağı enflasyonu” yaşandığını belirtti.
Korkmazhan, bunun yanında ödenmeyen kredi kartı ve donuğa düşen banka borçlarının geçmiş yılların kat kat üzerinde olduğunu ifade etti.
Korkmazhan, emeği ile geçinen halkın büyük kesimini kaderine terk ettiğini iddia ettiği CTP-BG/DP-UG hükümetinin halkın vergileri ile oluşturulan bütçeyi ve ülke kaynaklarını ulufe dağıtır gibi yandaşlarına dağıttığını öne sürdü.
Kıb-Tek ile Kalkınma Bankası’na sınavsız ve partizanca istihdamlar yapıldığını, milyonlarca TL vergi borcunun affedildiğini ileri süren Korkmazhna, bütçe ve ülke kaynaklarının halkın ihtiyaçlarını karşılamak için eşitlik ve adalet anlayışı içerisinde kullanılması talebinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472