banner564
banner556

Duygu dolu  anlar yaşandı

DEMTUR’un organizasyonu ile Tekirdağ’dan KKTC’ye gelen gaziler, silahla mücadele verdikleri adada anılarını tazeledi

Duygu dolu  anlar yaşandı

 Tekirdağ Kapaklı Belediyesi Gaziler Derneği heyeti, DEMTUR aracılığıyla KKTC’ye geldi, yıllar öncesinde silahla mücadele verdikleri adada anılarını tazeledi. 

DEMTUR tarafından hazırlanan iki günlük gezi programına dün başlayan gazilerin ilk durağı Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre oldu. İrfan Mandalı başkanlığındaki Tekirdağ Kapaklı Belediyesi Gaziler Derneği heyetini kabul eden Töre, Anavatan Türkiye sayesinde, Kıbrıs Türk halkının geleceğe umutla baktığını söyledi. 

banner571

Mandalı: Gönül bağımız var
Kabulde söz alan Tekirdağ Kapaklı Belediyesi Gaziler Derneği Başkanı İrfan Mandalı, Tekirdağ ve 2 yıl önce kurulan dernekleri hakkında bilgiler verdi. 
Dernek üyelerinin hepsinin Kıbrıs gazisi olduğunu ifade eden Mandalı, KKTC’ye gelmekten ve Cumhuriyet Meclisi’ni ziyaret etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. 
Türkiye ve KKTC arasında gönül bağı olduğuna işaret eden Mandalı, 4 yıl önce KKTC’yi yine ziyaret ettiklerini, bu 4 yıllık süreçte KKTC’nin çok geliştiğini söyledi. 
KKTC’nin kendi ayakları ürerinde durabilen ve uluslararası tanınmışlığı kabul edilebilir bir ülke olmasının en büyük arzuları olduğuna dikkat çeken Mandalı, Kıbrıslı Türklerin her zaman yanında olduklarını, olmaya devam edeceklerini vurguladı. 

Töre: Türkiye ile bağlar derinleşmeli
Zorlu Töre de, Tekirdağ Kapaklı Belediyesi Gaziler Derneği heyetini milli irade ve ulusal direnişin simgesi olan Meclis’te görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Kıbrıs’ta geçmişten bugüne yaşanan süreç hakkında gazilere ayrıntılı bilgi veren Töre, KKTC halkının Türkiye’yi anavatanı olarak gördüğünü ve Anavatan Türkiye’ye gönülden bağlı olduğunu vurguladı. 
Kıbrıs Türk halkı ile Türk milletinin ayrı düşünülemeyeceğini vurgulayan Töre, Anavatan Türkiye sayesinde, Kıbrıs Türk halkının geleceğe umutla baktığını söyledi. 
Bugün içinden geçilen ekonomik ve benzeri sıkıntıların geçici olduğunu, Anavatan Türkiye ile olan güçlü bağların derinleşerek, tüm zorlukların üstesinden gelinebileceğini belirten Töre, gazilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. 
Konuşmalar sonrasında karşılıklı hediye teatisinde bulunuldu. 
Töre, Tekirdağ Kapaklı Belediyesi Gaziler Derneği Başkanı İrfan Mandalı’ya KKTC bayrağı da hediye etti. 

Gazilerden duygu dolu ziyaretler
Tekirdağ Kapaklı Belediyesi Gaziler Derneği dün Zorlu Töre’yi ziyaretlerinin ardından, Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora’yı, Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan’ı, Kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf R. Denktaş’ın kabrini ve Toplum Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün Hamitköy’deki anıt mezarını ziyaret etti. Ziyaretlerde duygu dolu anlar yaşayan gaziler, kendilerinin KKTC’ye gelmelerine vesile olan ve özel bir program hazırlayan DEMTUR yetkililerine teşekkür etti.
DEMTUR’dan yapılan açıklamaya göre, gaziler bugün de Karaoğlanoğlu Şehitliği, Barış Ve Özgürlük Anıtı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’ı ziyaret edecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473