“En büyük görev sizde”

“Kıbrıs sorununda yolun sonuna gelindi, bu aşamadan sonra geri dönüş beklemiyorum” diyen Talat, gençlere seslendi

“En büyük  görev sizde”
banner432
2’nci Cumhurbaşkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs sorununda yolun sonuna gelindiğini, bu aşamadan sonra geri dönüş beklemediğini kaydetti.
CTP Gençlik Örgütü’nün önceki gün gerçekleştirilen 15’inci olağanüstü kurultayında konuşan Talat, Kıbrıs halkları için çok önemli bir dönemece girildiğini ve bu dönemeçte gençleri büyük görevlerin beklediğini kaydetti.
Talat, bundan sonraki süreçte gençleri birlik ve dayanışma içerisinde görmek istediğini de söyledi.
Verilen bilgiye göre, CTP Gençlik Örgütü’nün 15’inci olağanüstü kurultayında mevcut başkan Şehan Tomgüsehan yeniden gençlik örgütü başkanlığı görevine getirildi. Seçimsiz yapılan kurultayda 30 kişiden oluşan CTP Gençlik Örgütü Gençlik Meclisi de belirlendi.
Kurultaya CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat’ın yanı sıra, CTP Genel Sekreter Tufan Erhürman, CTP Gençlik Örgütü Başkanı Tomgüsehan, EDON Genel Sekreteri Hristos Hristofyas ve NEDISY Dış İlişkiler Sekreteri Theodoulos Ioannou da katıldı.

Tomgüsehan: Daha çok çalışacağız 
CTP Gençlik Örgütü Genel Başkanı Şehan Tomgüsehan konuşmasında partinin çözüm, federal Kıbrıs ve sosyalizm için yaptığı çalışmalara değinerek, yeni dönemde daha çok çalışacaklarını vurguladı. 

Hristofyas: Genç nesiller taksim istemiyor
EDON Genel Sekreteri Hristos Hristofyas, CTP Gençlik Örgütü ve EDON’un ortak tarihi bağları bulunduğunu ve Kıbrıs’ın yeniden birleşmesinin ardından sosyal adalet için yine birlikte ortak mücadele vereceklerini belirtti. 
NEDISY Dış İlişkiler Sekreteri Theodoulos Ioannou barış ateşini bunca yıldır diri tutan Kıbrıs Türk halkına ve CTP’ye teşekkür etti.

Gençlik meclisi belirlendi
Öte yandan CTP Gençlik Örgütü’nün 15’inci olağanüstü kurultayında belirlenen gençlik meclisi üyeleri şöyle:
Abdülselam Tanışman, Açelya Coşar, Anıl Kurtdemir, Arif Osum, Asaf İnsan, Barış Önel, Bertu Dedeler, Çağkan Kabataş, Emine Kandaz, Fehmi Kurtboğan, Ferhat Kurtboğan, Feriha Tel, Firuz Doğgün, Fuat Burkay, Hasan Cankoy, Hasan Kobat, Hüda Avşaroğlu, Hüseyin Aranır, Hüseyin Aytaç, Hüseyin Tekbıyık, İsmail Kayapınar, Kemal Kalyoncu, Kemal Öneren, Mehmet Aldeniz, Mehmetali Ekemen, Mustafa Mulla, Naim Uzunoğulları, Reyhan Soyseven, Simge Alıcı ve Ahmet Cepheoğlu.”
CTP Gençlik Örgütü’nün Disiplin Denetleme Kurulu ise şu şekilde oluştu: “Burak Kumsal, Gamze Kiracıoğlu Paşa ve Eral Kırcalılar.”


Talat, Eide ile görüştü
Öte yandan 2. Cumhurbaşkanı ve CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile görüştü.
Yapılan açıklamaya göre, Talat-Eide görüşmesinde çözüme olan inanç vurgulanırken, Cenevre’den ciddi gelişmeler beklendiği ve bunun için her şeyin yapılması gerektiği belirtildi
Talat, sürece ve liderlere “tam desteğini” de dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 06:32

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER