banner564

Erken seçim çok yakın

“İstikrardan söz edenler ülke tarihinin en kısa ömürlü hükümetini oluşturdular” diyen Erhürman iddialı konuştu

Erken seçim çok yakın
banner598

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, ülkede son günlerde yaşananların “erken seçimi net olarak gösterdiğini” kaydetti.
Erhürman, seçim döneminde “iktidar bizim işimiz” ve “istikrar” diyenlerin, ülke tarihinin en kısa ömürlü hükümetini yaşattıklarını söyledi.
Konuk olduğu programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, ortada umudu kaybedecek zeminin olmadığını kaydetti ve “Umut, Kıbrıs Türk halkının kendisidir” diye konuştu.
UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun daha iki ay önce kurulan hükümetin kurulma çalışmaları sırasında söylediği “gerekirse erken seçime gideriz” sözlerini hatırlatan Erhürman, “Siz daha hükümeti kurmadan erken seçimden bahsederseniz, bu durum erken seçimi getirecek demiştik” diye konuştu.
Şimdi yaşananların ise erken seçimi çok net olarak gösterdiğine dikkat çeken Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevini tekrardan Sucuoğlu’na vermesiyle ilgili olarak da “Gene törenler olacak, ceketler iliklenecek” ifadelerini kullandı.

“CTP’ye gelmesi çok da gerekli değil”
Hükümet kurma görevini tekrardan Sucuoğlu’nun almasından sonra CTP’ye gelmesinin çok da gerekli olmadığını dile getiren Erhürman, “Sayın Sucuoğlu da biliyor gerekli olmadığını. Sayın Sucuoğlu daha iki gün önce Sayın Tatar bana verecek görevi dedi ve zaten ortaklarımızla uyumluyuz, bakanlar kurulu listesinden 3-4 bakanı değişip yolumuza devam edeceğiz demişti. Böyle bir yapı var karşımızda” diye konuştu.

“Bu hükümet dikiş tutmaz”
Erhürman, “Bu saatten sonra bu hükümet dikiş tutmaz” dedi. İstifa eden hükümetin iki ay içerisinde her gün kaos yarattığını savunan Erhürman, “Bu krizin ortasında 59 gündür dikiş tutmadığı belli olan bir hükümet var” diye konuştu. İmzalanmasının üzerinden günler geçmesine rağmen protokolün hala ortada olmadığını hatırlatan Erhürman, topluma bu kadar ciddiyetsizliğin ve sorumsuzluğun yaşatıldığını kaydetti. Yaşananların inanılır gibi olmadığının altını çizen Erhürman, “Hükümet istifa ediyor, istifa eden başkana hükümet kurma görevi veriliyor” dedi. Hükümetin karşısında fazlasıyla sabırlı bir halk olduğunu söyleyen Erhürman, “Bu arkadaşların hiçbiri, hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Bilmiyorlar, bilmeye niyetleri de yok. Bu arkadaşların dertleri kim nereye oturacaktır. Bu zihniyetin tek derdi, kim nereye atanacak. Medya üzerinden de birbirlerine mesaj veriyorlar” diye konuştu.

“Memleketi maskaralığa çevirdiler”
Faiz Sucuoğlu’nun, Ersin Tatar’a yönelik söylediği, “Sayın Sunat Atun’u görevden alamadı” sözlerini de hatırlatan Erhürman, “Sen ne demek istedin Sayın Sunat Atun’u görevden alamadın derken? Bunları kimse konuşmayacak mı? ‘Alamadın’ çok ciddi bir iddiadır. Memleketi maskaralığa çevirdiler. Başbakan çıkıyor ve Cumhurbaşkanına Sunat Atun’u görevden alamadın diyor. Yetkin yetmedi, bir şeyden çekiniyorsun diyor” dedi.

“Yaşananlar ne tiyatrodur ne de komedi…”
Erhürman, tüm bunların ardından aynı hükümetin tekrar kurulacağını ve kendilerinden de “hükümetmiş” gibi olan yapıya, “hükümetmiş” gibi davranılmasının mı beklendiğini sordu.
Erhürman, “Bu memlekette yaşam bu kadar maskaralığa çevrilebilir mi?” diye sordu. Yaşanılanların ne tiyatro ne de komedi olduğuna dikkat çeken Erhürman, herkesi sanata saygıya davet etti. Erhürman, hiçbir sanat eserinin böyle olmadığının altını çizdi. “Bu sanat eseri değil maskaralıktır” diyen Erhürman, Kıbrıs Türk halkının bunları yaşamayı hak etmediğini belirtti. Bir kişinin bile bu yaşatılanların normal bir şey olduğunu söyleyemeyeceğini vurgulayan Erhürman, yaşananların “dakikayı kurtarma çabaları” olduğunu kaydetti.

Erhürman, “Çok cesur kararlar alacağız diyeceksiniz, iktidar bizim işimiz diyeceksiniz. Seçimde kullandığınız sloganla yüzde 40 oy alacaksınız ve 59 gün kalacaksınız görevde. İktidar bizim işimiz ve istikrar diyenler, tarihin en kısa ömürlü hükümetini yaşattı” diye konuştu.

“Umut Kıbrıs Türk halkının kendisidir”
İstifa eden hükümetin bilinçli olarak önerileri görmezden geldiğine dikkat çeken Erhürman, 4 milyar 250 milyonluk protokolün, 1 milyar 46’sının da AKSA’ya ödeneceğinin ortaya çıktığını belirtti. Erhürman, “Bu kadar ne yaptığını bilmeme hali daha önce hiç görülmedi” diye konuştu.
Erhürman, “Bu arkadaşlarda müthiş bir rahatlık var. Öyle bir zihniyetten geliyorlar ki; Anayasa onlar için teferruattır, ayak bağıdır” dedi. Demokrasinin bir kültür olduğunun altını çizen Erhürman, halkın özgüveninin de yıpratılmaya çalışıldığını söyledi. Erhürman, “Bütün bunlar Kıbrıs Türk halkının kaderi değildir. Kimse bunu kader gibi göstermeye kalkmasın. Kimse, Kıbrıs Türk halkı yönetme becerisine sahip değildir demeye kalkmasın” dedi. Ortada umudu kaybedecek zeminin olmadığını vurgulayan Erhürman, “Umut Kıbrıs Türk halkının kendisidir” diye ekledi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 yıl Önce

Kıvırcık marul sen seçim kazandan bile kim nefes aldıracak sana hayal gorme

gursel elıbol
gursel elıbol - 2 yıl Önce

ısın gucun felaket senaryoları zaman sow yapma zamanı degıl fedakarlık yapıp elını tasın altına koyma zamanıdır artıstlık yapma trufan senınde ne mal oldugunu bılıyoruz

Aşk Başkadir Burda
Aşk Başkadir Burda - 2 yıl Önce

SEÇİMLER İÇİN YAPILACAK FUZULİ İSRAFLARI,HARCAMALARI ERHÜRMAN ÖDEYECEKSE CEBİNDEN YAPILSIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473