banner564

“Eşekler kadar  değerimiz yok”

Belediye Başkanı Coşkun, Dipkarpaz’daki ortaokulun 18 yerine 6 öğretmenle hizmet verdiğini, sağlık ocağının kapatıldığını, doktor ve ebenin bulunmadığını belirtti

“Eşekler kadar  değerimiz yok”
banner598

 Dipkarpaz Belediye Başkanı Suphi Coşkun, Dipkarpaz bölgesinde insanların endemik bitkiler ve eşekler kadar önemsenmediğini savundu ve bunda gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin payı olduğunu söyledi.

Coşkun dün, Dipkarpaz Belediyesi yönetimi, bölge muhtarları ve bölgedeki siyasi partilerin örgüt temsilcileriyle birlikte basın toplantısı düzenledi.
Coşkun, Karpaz’ın eşeklerin yarattığı tahribat ve trafik kazaları yanında eğitim ve sağlıkta sorunları bulunduğunu, Dipkarpaz’daki ortaokulun 18 öğretmen yerine 6 öğretmenle hizmet verdiğini, sağlık ocağının kapatıldığını, doktor ve ebe bulunmadığını, insanların tek bir iğne vurulmak için Erenköy’e gitmek zorunda kaldıklarını kaydetti.
“Polis aracında can verdi”
 “Karpaz’da endemik bitkileri savunan çıktı da, kimse doktorsuz, öğretmensiz kalmamıza ses çıkarmadı” diyen Coşkun, milletvekili Ahmet Elbasan, 26 yaşındaki Hakan Çebi ve nicelerinin bölgedeki eksiklikler ve ihmaller yüzünden kaybedildiğini, 4 yaşındaki Cansu Aydemir’in hastaneye götürülürken polis arabasında can verdiğini, insanların ambulansta doğum yaptığını söyledi.

Kardeşimi kaybettim
Babası ve amcasını aynı gün trafik kazasında kaybettiğini belirten Coşkun, kalp krizi geçiren kardeşini, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne yetiştirilmeye çalışılırken yitirdiğini de belirtti ve köyde doktor olsaydı kardeşinin bugün hayatta olacağını ifade etti.
En fazla trafik kazasının Dipkarpaz-Mağusa arasında yaşandığını belirten Coşkun, tüm STÖ’lere ve hükümete seslenerek bölgede bitki, hayvan ve çevre yanında bir nebze de insanlara yatırım yapılması çağrısında bulundu.

Azerbaycanlı doktor
Dipkarpaz’da görev yapacak Azerbaycanlı doktoru ve eşini ikna ettiklerini belirten Coşkun, bu kişinin vatandaşlık alacağında Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’nca “Dipkarpaz’da doktorluk yaptığı gerekçesiyle” önerisinin sunulmasını istediklerini, ardından doktor vatandaş olduktan sonra, Dipkarpaz’da doktorluk yapacağı belirtilen odanın girişimiyle Tabip Odası ve Tabipler Birliği üyeliğinin sonlandırıldığını kaydetti.
Doktorların son derece önemli olduğunu fakat bir bölge halkının tek başlarına kaderini belirlemesinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Coşkun, bu kararı kınadıklarını ve bundan sonra bu tür olaylar karşısında yasal haklarını aramaktan çekinmeyeceklerini ifade etti.

Eşekler kadar haklarımız var
Coşkun, “Bunun arkası inşallah gelecek. En az eşekler kadar haklarımız olduğunu hatırlatacağız… Bizleri sadece oy deposu olarak görmesinler” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin İÇİGEN
Emin İÇİGEN - 5 yıl Önce

Altmış yaşında genç bir elektrikçiyim Gönüllülük esaslı İhtiyacınız varsa gelirim Saygılarımla.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474