Esnaf da harap

CTP lideri Erhürman, salgın nedeniyle çok sayıda insanın işsiz kaldığını söyledi ve ekledi:

Esnaf da harap
banner432

Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, salgın nedeniyle çok sayıda insanın işsiz kaldığını, esnafın da harap halde olduğunu söyledi. 
Erhürman, hükümetin halkı 1 Temmuz açılımına hazırlamadığını, içerideki bulaşın yaygınlaştığını ifade ederek, bu noktada artık dışarıya açılan kapıları kapatmanın da dertlere çare üretemeyeceğini söyledi. 
Erhürman, halkı parçalayan, kutuplaştıran değil, bütünleştirici politikalara ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti ve Cumhurbaşkanlığı’nın bunu yapabilecek en doğru makam olduğunu belirtti.
Erhürman, “Kutuplaştırma ve ayrıştırma Kıbrıs Türk halkına hiçbir zaman bir şey kazandırmaz ama çok şey kaybettirir” dedi.
CTP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; Erhürman, beraberindeki heyetle birlikte Kamu İşçileri Sendikası’nı (Kamu-İş) ziyaret etti.
Erhürman’a ziyaretinde Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya ile Güzelyurt Milletvekili Armağan Candan eşlik etti.
Ülkede yükseliş gösteren Coronavirüs vakalarına dikkat çeken Erhürman, rakamların istenmeyen noktaya ulaştığını, içerideki bulaşın yaygınlaştığını söyledi.
Bu noktada artık dışarıya açılan kapıları kapatmanın da dertlere çare üretemeyeceğini ifade eden Erhürman, çalışma yaşamının salgından çok fazla etkilendiğini belirtti.
Çok sayıda insanın işsiz kaldığının altını çizen Erhürman, esnafın da harap halde olduğunu söyledi.
Erhürman, hükümetin halkı 1 Temmuz açılımına hazırlamadığını, yetmezmiş gibi 1 Temmuz’dan sonra da rehavete kapılarak hükümet kurup bozma oyunları oynandığını savundu.

Halkı bütünleştireceğim
Ekim ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik stratejilerini aktaran CTP lideri Tufan Erhürman, hidrokarbon ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeleri de dikkate alıp Kıbrıs sorununda doğru hamleleri yapmak ve bir an önce süreci bütünlüklü çözüme zorlamak hedefinde olacaklarını söyledi.
Dışarıdaki diyalog kanallarını açarak halkın iradesi, hakları ve çıkarları doğrultusunda hareket edeceklerini belirten Erhürman, halkı bütünleştirecek bir Cumhurbaşkanlığı makamı için aday olduğunu söyledi.
 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460